NTV

Ceylin'i öldürdüğünü itiraf etti

NTV Haber,Anadolu Ajansı

Türkiye

İzmir'de komşusunun evindeki sandıkta bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik'in nasıl öldüğü, zanlının itirafı ile netleşti. Buna göre Şükriye Türkmen fidye için kaçırdığı Ceylin'i, gitmek isteyince, önce bayılttı, ardından kafasına vurarak öldürdü. Şükriye Türkmen, eşi ve annesi tutuklandı.

10 yaşındaki Ceylan Atik'in katil zanlısı Şükriye Türkmen, ifadesinde "Çocuğu fidye için alıkoydum Yüzüne havlu ile bastırdım, sonra kafasına vurarak öldürdüm" dedi.

Olaydan sonra gözaltına alınan Şükriye Türkmen, eşi Serkan Türkmen ve annesi Raziye Öner tutuklandı. Şükriye Türkmen sorgusunda cinayeti itiraf etti. Buna göre zanlı, Ceylin Atik'i oğluyla oyun oynama bahanesiyle evinde alıkoydu. Zanlı amacının, çocuğun dedesinden fidye almak olduğunu söyledi.

Şükriye Türkmen, eve dönmek isteyen Ceylin'e izin vermedi, bağırmaması için yüzüne havlu ile bastırdı. Şükriye Türkmen, "Çocuk bayılınca panikledim kafasına makyaj eşyalarının olduğu ahşap kutuyla vurdum" dedi

Ceylin'i evdeki sandığa kilitleyen Şükriye Türkmen, ablasının evinden çaldığı hattı eski telefonuna takarak dedeye mesaj attı.

Zanlı Şükriye Türkmen'in daha önce hayatını kaybeden iki çocuğunun ölüm nedeni araştırılıyor. Kayınvalidesi Havva Türkmen, Şükriye Türkmen'in hayattaki oğlunun da sık sık kolunun kırıldığını anlattı.

Tutuklanan 3 zanlı, "canavarca hisle çocuğa karşı kasten öldürmekle" suçlanıyor.

CEYLİN'İN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

İzmir'in Ödemiş ilçesinde evinin karşısındaki apartmanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik'in öldürülmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı.

Cumhuriyet Mahallesi'nde evinin önündeki parkta oynadığı sırada kaybolan ve dedesinin kayıp müracaatı sonrası başlatılan arama çalışmasında 2 gün sonra karşı komşunun apartmanında öldürülmüş halde bulunan Ceylin Atik'in son görüntüleri bir apartmanın güvenlik kameralarına yansıdı.

Ceylin'in son kez görüldüğü güvenlik kamerası görüntülerinde, küçük kızın Düzen Sokak'tan Selvi Sokak istikametine tek başına yürüdüğü görülüyor.

Ağaçlar ve park halindeki otomobiller arasından ilerleyen Ceylin daha sonra kameranın açısından çıkıyor.

Ceylin'in yürüdüğü sokakta 12 güvenlik kamerasının incelendiği ancak Ceylin'in sadece bir güvenlik kamerasında görüldüğü belirtildi.

ETİKETLER