NTV

Cuma günü Marmara'ya kar geliyor

NTV

Türkiye
istanbulda_kar

Cuma günü batıda hava şartları değişmeye başlayacak. Karayel yönlü fırtına, çok kuvvetli yağış ve sıcaklıkta sert düşüş başlayacak. Cuma akşamı önce Trakya ve Marmara'da yağış kara dönecek, cumartesi günü kar batıda geniş alana yayılacak.

İSTANBUL - Marmara'da sıcaklık hafta sonu 13-16 derece düşecek. İstanbul’da hava sıcaklığı 18 dereceden 5 dereceye. Bursa’da 18 dereceden 2 dereceye inecek.

İstanbul’da cuma günü yağmur ve karayel çok kuvvetlenecek, yağış İstanbul'da cuma gecesi sulu kara dönmeye başlayacak. Cumartesi günü İstanbul’un yüksekleri kar yağışı alacak. Daha alçak kesimlerinde zaman zaman kar, genellikle ise karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor.

Pazar günü nem azalıyor, yağış olasılığı zayıf. Hava çok soğuk. 4 derece olacak. Sistem İstanbul’a yılın ilk soğuk havasını getireceğinden, çok etkili olmaması, İstanbul’un sahip olduğu ısı adası da düşünüldüğünde, yağışların Marmara’daki diğer şehirler kadar yoğun olması beklenmiyor. İlk soğumanın ardından gelecek sistemlerde daha net kar yağışları alınabilir.

Ankara’da hafta sonu kar var. İzmir'de cuma günü yağmur fırtınayla şiddetli yağacak. Bursa'ya cuma akşamı kar geliyor, adana ise cumartesi günü şiddetli yağmur alacak.

Marmaralılar yarın ılık havayı değerlendirmeli, cuma günü ani soğuma, fırtına ve önce kuvvetli yağmur olacak. Akşam yağmur Trakya ve Çanakkale'de kara dönecek. Cumartesi Balıkesir, Bursa, Sakarya, Bilecik boyunca kar yağışı var. Trakya açacak, buzlanma başlayacak.

İç Anadolu’dakiler cumartesi gününe pek çok şehir karla uyanacak. Hafta sonu Fethiye'ye kadar Ege'nin tamamına şubattakini aratmayacak soğuklar gelecek. İç Ege’ye kar getirecek. Cuma günü ise su baskını riski var: Yağmur tüm Ege'de şiddetli yağacak. Antalya, Isparta, Girne yarın akşam ve cuma günü yağmurlu.

Kuraklığın yaşandığı Adana ve Güneydoğu cumartesi-pazar şiddetli yağışın etkisine girecek. Hafta sonu Isparta ve Burdur’a kar yağacak. Cumartesi günü Düzce, Bolu, Karabük, Tokat boyunca yoğun kar yağışı bekleniyor.

ETİKETLER