NTV

Erdoğan: Baykal’dan henüz cevap yok

Anadolu Ajansı

Türkiye

Demokratik açılım konusunda CHP lideri Deniz Baykal’a mektup yazan Başbakan Erdoğan, kendisine henüz cevap gelmediğini belirterek, "Biz hazırlığımızı Meclis'teki görüşmelere göre yapacağız'' dedi.

Başbakan Recep Erdoğan, MARMARAY Projesi kapsamında inşaatı devam eden Üsküdar İstasyonu'nda tünele inerek, incelemelerde bulundu.

İlişkili Haberler


Başbakan Erdoğan, ''demokratik açılım'' süreciyle ilgili sorular üzerine ''demokratik açılım'' çalışmalarının içeriğini, parlamentodaki görüşmelere esnasında açıklamaya başlayacaklarını belirtti.

Erdoğan, ''Dün akşam itibariyle ana muhalefet partisi liderine bir mektup yazdım ve bu mektubuma nasıl bir cevap geleceğini bilemiyorum. Bu mektuba gelecek cevaptan sonra parlamentodaki demokratik açılımla ilgili görüşmenin tarihini belirlemek istiyoruz. Biz şimdi bütün hazırlığımızı Meclisteki görüşmelere göre yapacağız'' dedi.

Erdoğan ''CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan cevap geldi mi?'' sorusu üzerine ''Hayır, daha gelmedi. Daha dün akşam gitti. Tabii, onlar da, herhalde kurulların da falan değerlendirirler...'' diye konuştu.