NTV

Erdoğan'dan Baykal'a: Çarpım tablosuna bak

Anadolu Ajansı

Türkiye

Başbakan Erdoğan, erken seçim çağrısı yapan muhalefete yine sert çıktı. “Koro halinde seçim türküsü tutturmuşlar, bestekarı belirsiz. Anonim” diyen Erdoğan, Baykal’a çarpım tablosunu gözden geçirmesini önerdi.

Başbakan Erdoğan, parti genel merkezindeki Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada muhalefete yüklendi.

Başbakan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

''Sayın Bahçeli çıkıyor, kurduğu her cümleden birinde yıkıcı ibaresini, ihanet, hıyanet kelimelerini kullanıyor. Yahu bu kavramlar bu kadar ucuz mu? Ne hakkın var bu milleti rahatsız etmeye? Türkiye Cumhuriyetinin başbakanına, hükümetine, askerine ve polisine bu en ağır hakaretleri ne hakla, ne cüretle layık görebilirsiniz?

Ben senin ayağına gelecektim yahu. Sen bunu kabul etmedin. Ama şimdi sıkılmadan çıkıyor, 'iktidar uzlaşmadan yana değil' diyor. Sen sürekli olarak kaçıyorsun, ondan sonra da diyorsun ki hükümet uzlaşmaz.

BAYKAL’A: ÇARPIM TABLOSUNU GÖZDEN GEÇİR
Kurumları kışkırtarak, kaos senaryolarına bunu taşıyarak, çetelere başta kendi olmak üzere milletvekilleriyle beraber avukatlık yaparak bu ülkeye nasıl bir hizmet sağladığını düşünüyor musunuz? Sayın Baykal, bırakın bunları. Millet için, ülkemiz için projeniz ne, alternatifiniz ne, planlarınız ne? Gelin de bunları anlatın.

Koro halinde her ikisi de bu ara bir seçim türküsü tutturmuşlar, bestekarı belli değil. Her fırsatta bunu Türkiye gündemine taşımanın gayreti içindeler. Çünkü bestekarı yok ortada, anonim, anonim...

Gereken cevabı verdim. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Ama onlar kulaklarını tıkamış, seçim de seçim... Zamanında yapılmayan her seçimin bu ülkenin ekonomisine ağır bedelleri var.

Bu ülkede 17-18 ayda bir seçim yapıldı. Peki bu beyefendiler hangi bedeli ödediler? Hiçbir risk yok. Rahat rahat atıyor, tutuyor.

Kendisine tavsiye; lütfen şu dört işlemi yeniden gözden geçir. Lütfen çarpım tablosunu yeniden gözen geçir. Bunlar bedel ödemeyi bilmezler, bunlar bedel ödetmeyi bilirler.

Türkiye standartları yüksek bir demokraside olması gerekeni yapacak ve seçimleri normal zamanında gerçekleştirecektir. Artık geri kalmış bir Türkiye yok. Artık gelişmekte olan bir Türkiye'nin ötesine çıkan, G-20 ülkelerinin içinde yerini alan bir Türkiye var.

Boşuna rüya görmeyin veya kendi adınıza birilerini rüya görmek veya rüya gördürtmek için vekalet verip rüyaya yatırmayın. Gerçeklere bakın.”