NTV

Eski eşini öldürüp intihar etti

Anadolu Ajansı

Türkiye
Arşiv

Kütahya'da bir kadın, polis koruması talebinin hemen ardından eski eşi tarafından vurularak öldürüldü. Eski eş cinaytten sonra intihar etti.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, eski eşini tabancayla vurarak öldüren kişi, intihar etti.

İddiaya göre, Yeni Mahalle'deki bir sitenin 8'inci katında oturan Esma Kamalı (37), iki kızını okula gönderdikten sonra iş görüşmesine gitmek için, boşandığı eşi tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle İlçe Emniyet Müdürlüğünü arayarak tedbir amaçlı koruma istedi.

Polis ekibi site önüne geldiği sırada silah sesleri duyuldu. Bunun üzerine söz konusu daireye çıkan polisler, kapıyı kırarak içeri girdi.

Ekipler, Kamalı ve eski eşi Fuat Şeker'i (42) silahla vurulmuş halde buldu. Güvenlik güçlerince yapılan incelemede, Şeker'in eski eşini tabancayla vurduktan sonra intihar ettiği belirlendi.

Kamalı ve Şeker'in cesetleri, Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu arada, biri 17, diğeri 12 yaşında iki kız çocukları bulunan çiftin, 3 yıl önce boşandıkları, kızların velayetinin annelerine verildiği öğrenildi. İkili arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Esma Kamalı'ya mahkeme tarafından verilen koruma kararının haziran ayında dolduğu belirtildi.

ETİKETLER