NTV

Kapatılan dershaneyi soyarken yakalandı

DHA

Türkiye
DERSANE.jpg

İzmit'te, darbe girişiminin ardından kapatılan bir dershaneye gelen hırsız, içerideki elektronik eşyaları çaldı.

İzmit Ankara Caddesi'nde bulunan iş merkezinde bulunan dershane darbe girişiminin ardından mühürlendi. İş merkezinin yanındaki akaryakıt istasyonunda çalışanlar dershaneden eşyaların çıkarıldığını gördü.

Akaryakıt istasyonu çalışanları eşyaları çıkaran kişinin yanına giderek ne yaptığını sordu. Eşyaları çıkaran kişi, "Burayı ihale ile ben aldım. İçerisini boşaltıyoruz. Temizlik yapacağız" dedi.

Akaryakıt istasyonu çalışanları dershane sahibini arayarak durumu bildirdi. Dershane sahibinin ihaleye verme durumunun olmadığını bildirmesi üzerine akaryakıt istasyonu çalışanları R.Y.T.'yi yakalayarak, polise haber verdi. R.Y.T. ile birlikte gelen bir kişi ise kendisinin ikinci el eşya alımı yaptığını, olayla ilgisinin bulunmadığını belirterek olay yerinden kaçtı.

Olay yerine gelen polis, R.Y.T'nin 3 gün boyunca dershanede bulunan eşyaları çaldığını belirledi. Dershanede bulunan kombi, klima ve televizyonların çalındığı, bugün ise koltukların çalınmak istendiği tespit edildi. Polis, R.Y.T.'yi gözaltına alırken, soruşturma başlattı.

ETİKETLER