NTV

Karşı şeride geçen otomobildeki yaralılar kaçtı

İHA

Türkiye

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde içinde iki kişi bulunan otomobil, elektrik direğini ve palmiye ağacını yerinden söküp karşı şeride geçti. Sürücü ile yanındaki arkadaşı yaralı halde olay yerinden kaçtı.

Müftü Mahallesi Çetin Apatay Bulvarı üzerinde dün gece bir kaza meydana geldi.

Tuğberk Gür (22) idaresindeki otomobil, çarşı merkezinden Devrek Yol ayrımı mevkiine seyir ederken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüje çıkıp elektrik direği ve palmiye ağacına çarpıp yerinden sökerek karşı şeride geçti.

Kazada kullanılamaz hale gelen otomobildeki sürücü Tuğberk Gür ile yanında yolcu olarak bulunan Erol Tolga Taşan (22) yaralı halde olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Kaza sonrası olay yerine gelen sürücü Tuğberk Gür’ün babası Bahattin Gür polis ekiplerine oğlunun durumu sordu. Polis ekipleri ise Bahattin Gür’e oğlunun kazdan sonra kaçtığını ve başlarına bir şey gelmeden bulmasını istedi.

Baba Bahattin Gür yaralı oğluna telefonla ulaşmaya çalıştı. Kazazedelerin arkadaşları da telefonla kendilerine ulaşmaya çalıştı. Yaralı sürücü Tuğberk Gür ile Erol Tolga Taşar kazadan yaklaşık 1 saat sonra yakınları tarafından özel hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Gürültüyü duyunca olay yerinde geldiğini belirten Timuçin Özat ise araçtan çıkan iki kişinin kaçtığını gördüklerini söyledi.

Özat “Biz hemen yukarıdaydık. Önce çok büyük bir gürültü duyduk. Aşağı geldiğimizde palmiyeyi devirmiş. Direği devirmiş, direkte zaten o tarafa uçmuş. Otomobilin hava yastıkları açılmış, iki kişi gördük. İkisi de kaçıyordu, bir tanesinin yüzü kan içerisindeydi” dedi.

Kaza yerine gelen elektrik kurumu ekipleri sökülen elektrik direğinin kablolarını keserek önlem alırken, itfaiye ekipleri de akü başlıklarını söktü. Polisin elektrik akımı bulunan yerden vatandaşları uzaklaştırması sırasında kısa süreli arbede yaşandı.

Kaza yapan otomobil çekici vasıtası ile olay yerinden kaldırılırken polis kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

ETİKETLER