NTV

Kuzey Ay Düğümü Nedir?

Türkiye

Kuzey Ay düğümü gidilmesi gereken yolları gösterirken bu düğüme olumlu açı yapan gezegenler, kişinin yolunda giderken alacağı yardımları göstermesi açısından önemlidir.

Kuzey Ay düğümü kişiye sunulan yeni deneyimleri sembolize eder. Kuşkusuz bu deneyimler kişinin derin bilinçaltı için sürpriz değildir. Kuzey Ay düğümü, kişiyi büyüyeceği noktaya çeker. Hangi evde ve burçta olduğu, Ayanamsa'yı veya gerçek astral pozisyonu dikkate alınarak büyümeye yardımcı olacak noktayı belirtir. Bu nedenle tüm enerjimizi bu düğümün belirttiği noktalara harcamalıyız. Kuzey Ay düğümünün belirttiği noktaya doğru atılan her adım yeni bir mutluluk getirir.

Kuzey Ay düğümü gidilmesi gereken yolları gösterirken bu düğüme olumlu açı yapan gezegenler, kişinin yolunda giderken alacağı yardımları göstermesi açısından önemlidir. Kuzey Ay düğümünü incelerken bulunduğu burç yöneticisi gezegen ile Satürn ve Jüpiter çok çok iyi analiz edilmelidir. Satürn'ün tüm zorlayıcı pozisyonları ruhun karmik evriminde ilerlerken aşılması çok zor sınavlar atlatması gerektiğini ve bu yaşamında, bu ağır sorumlulukları atlatması için hem çok çalışmak hem de gelecek tüm Satürnyen problemlere karşı çok büyük sabır ile karşı koymak zorunluluğunu gösterir.

Satürnyen sınavlar maddi yoksulluk, bedensel sakatlık, dulluk veya anne ve babanın erken yaşta ölümü gibi çok ağır faktörler getirebilir. Ruh burada kendine daha önce verilen tüm şansları ve imkanları geçmişte ya doğru kullanamadığı için ya da bireysel farkındalığı aşırı düşük bir bilince sahip olduğu için çok ağır sınavlardan geçebilir. Eğer Satürn'ün bu düğüme olumlu bir açısı var ise, kişi yine çok ağır sınavlardan geçecek ve bu sınavların mücadelesi sonucunda, başarılı olduğu andan itibaren ödüllendirilecektir. Buda kişiliğin yeni sınav dönemine kadar belli bir rahatlama dönemi anlamına gelebilir. Jüpiter karmik ödülleri ve ruhun evrimindeki Tanrısal tüm formları gösterdiği için olumlu açıları veya Kuzey düğümü kavuşumları tüm ağır karma sınavlarının atlatılmasında Tanrı'nın kişiye yardım edeceğini, evrensel sistem tarafından korunan kişiliğin farkındalığını artırırken yardımına zaman zaman evrensel bir gücün geleceğini göstermesi açısından önemlidir.

Bu tür kişiler çok zor pozisyonları bile olumlu bir şekilde atlatır. Hatta her şeylerini kaybetmek üzereyken şanslarının yardımıyla hayatlarında yeni başlangıçlar yaşayabilirler. Jüpiter'in Kuzey Düğümü üzerindeki zorlayıcı açıları inanılmaz büyük problemlere sebebiyet verebilir. Burada aslında birey çok iyi niyetli insan sevgisiyle iç içe olsa bile Tanrısal kuralları ve evrensel yasaları ya geçmişinde öğrenmeyi reddetmiş ya da ilgilenmemiştir. Bu görüntü kişinin erken yaşta vefatına dahi sebep olabilirken, bazı horoskoplarda 38 yaştan itibaren büyük bir yükselmeyi de gösterebilir.

Kuzey Ay düğümünün gösterdiği formları hayatımıza yansıtırsak hızla olumlu değişimler yaşamaya başlarız. Yalnız önemli olan diğer bir detayda Kuzey düğümünün bu yaşamdaki olumlu veya olumsuz tüm seçimlerimizi de göstermesidir. Bu bölgeyle kavuşmuş bir Venüs'ün transiti esnasında ya evlenir ya da aşık oluruz. Bu bölgedeki transit bir Jüpiter okulumuzu bitirdiğimiz tarihi veya mesleğimizdeki kadersel yükselişleri göstermesi açısından önemlidir.

Her iki düğümün nesil gezegenleri Plüton, Neptün ve Uranüs ile yaptığı açılar ve bunların horoskoptaki yerleşim düzenleri şu anki yaşamımızın hangi karmik motiflerle düzenleneceğini göstermesi açısından önemlidir. Kuzey düğümü transitte Plüton ile zorlayıcı bir açı yaptığı zaman örneğin fiziksel şiddete uğrayabilir, hatta daha zor olaylar yaşayabiliriz. Bu geçmişte öğrenemediğimiz tüm karmik zorunlulukları karşımıza getiren çok zorlayıcı bir dönemi işaret edebilir. Plüton Kuzey düğümüne olumlu bir açı da yapabilir; bu dönemde ise yukarıdakinin tam tersi, toplum içinde çok çok önemli bir pozisyona gelebilir, statü ve güç sahibi olabiliriz. Kuzey düğümü incelenirken Jüpiter ve Neptün, Güney düğümü incelenirken Satürn ve Uranüs çok çok iyi ayrıştırılmalı, yaşamda getireceği tüm ayrıntılar incelenmelidir.
http://www.astrologyanalyst.com