NTV

Şehit çocuğuna minibüs şoföründen dayak

Anadolu Ajansı,DHA

Türkiye

Yalova'da bir şehit çocuğunun, ücretsiz geçiş kartıyla binmek istediği minibüs şoförü tarafından darp edildiği öne sürüldü. Olayla ilgili olarak Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Yalova'da bindiği minibüste şehit yakını kartını göstererek ücretsiz seyahat etmek isteyen şehit çocuğunun şoför tarafından darp edildi.

Trafik kazası sonucu şehit olan ambulans şoförü Yakup Gündoğdu'nun 14 yaşındaki oğlu Mehmet Gündoğdu Çiftlikköy'den Taşköprü Sanayi Sitesi'nde oturan dayısının yanına gitmek için minibüse bindi. 

Gündoğdu, minibüs şoförü Nihat Ü.'ye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın şehit ailelerine ücretsiz yolculuk yapmaları için verdiği kartını gösterdi.

Minibüs şoförü Nihat Ü., bu kartın belediye otobüsleri ve halk otobüslerinde geçtiğini, minibüslerde geçmediğini söyleyerek Mehmet Gündoğdu'dan öğrenci ücreti olan 1.75 lirayı istedi.

Sürücü Nihat Ü., ücretsiz kartın geçerli olduğu konusunda ısrarcı olan Mehmet Gündoğdu'yu iddiaya göre önce azarladı, sonra yüzüne tokat atarak araçtan indirdi.

KARAKOLA ŞİKAYET ETTİ

Mehmet Gündoğdu daha sonra yaşadıklarını yanına gittiği dayısı Ahmet Bayhan'a ağlayarak anlattı. Ahmet Bayhan, yegeni Mehmet'i yanına alarak Taşköprü Jandarma Komutanlığı'na gidip, miüs sürücüsü Nihat Ü. hakkında şikayette bulundu. 

"PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

Mehmet Gündoğdu’nun annesi Fatma Gündoğdu, çok üzüldüklerini, olayın peşini bırakmayacaklarını belirterek, "Şehit yakınlarının şehit yakını kimliği ile ücretsiz seyahat edebildiğini bildiğimiz için oğlum kimliğini ibraz etmiş, ancak sonucunda bu olayı yaşamıştır. Olayla ilgili çocuğumun yüzünde herhangi bir iz kalmadığı için adli muayene raporunu aldırmadım. Ben bu olayla ilgili minibüs şoföründen şikayetçiyim” diye konuştu.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, yaptığı yazılı açıklamada, "2010 yılında ambulans şoförü olarak görev yaparken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Yakup Gündoğdu adlı vatandaşımızın oğlu 14 yaşındaki Mehmet Gündoğdu'nun binmiş olduğu özel minibüsün şoförü ile aralarında ücretsiz seyahat kartının kullanılması ve taşıma ücreti nedeniyle yaşanan tartışmada tokatlanmak suretiyle darp edildiği iddiasına yönelik soruşturma başlatılmış olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir." ifadesini kullandı. 

ETİKETLER