NTV

Şişli'de halk otobüsü dehşet saçtı: 3 yaralı

DHA

Türkiye

Şişli'de sürücüsü fenalık geçiren bir halk otobüsü kaldırıma çıkıp trafik ışığını altına alarak ilerledi. Bu şekilde yaklaşık 150 metre giden otobüs önünde ilerleyen dört otomobile çarparak durabildi. Kazada 3 kişi yaralandı.

Kartal-Şişli hattında çalışan 34 UIV 44 plakalı halk otobüsünün şoförü direksiyon başında fenalık geçirdi.

Şişli Camii kavşağından dönüş yapan otobüs kaldırıma çıkarak trafik ışığını altına aldı. Bu şekilde Mecidiyeköy yönüne ilerleyen otobüs, yaklaşık 150 metre ileride önünde seyreden dört otomobil ve bir motosiklete çarparak durabildi. Otobüsün çarptığı otomobillerde hasar meydana geldi.

Kazayı gören vatandaşların bildirmesi ile olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede kaza yerine gelen sağlık ekipleri otobüsün çarptığı otomobillerde bulunan 3 yaralıyı çevre hastanelere kaldırdı.

Fenalaşan şoföre de otobüs içinde ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra sedye ile ambulansa taşınan otobüs şoförü Sultan Sarı, Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

"DİREKSİYONDA ŞOK GEÇİRMİŞ HALDE GELİYORDU"

Kaza anını gören Necati Ayten "Direksiyonda şok geçirmiş halde geliyordu. Ben millete 'kaçın kaçın' diye bağırmama kalmadı buraya kadar geldi, arabalara vurdu, motosikletli bir çocuk vardı, 'kaç' dememle motosikletten atladı. Otobüs motoru altına aldı, sürükledi. Sonra bir kişi otobüse girdi, el frenini çekti, otobüs durdu. Şoför şoktaydı, kalp krizi geçirmiş herhalde öyle diyorlar. Otobüste yolcu yoktu. 4-5 tane arabaya vurdu, bir de motosikleti sürükledi" diye konuştu. 

Polis, kaza sonrası soruşturma başlattı.

ETİKETLER