NTV

'Söz ve Müzik' NTV'de

NTV Haber

Türkiye

Türk pop müzik tarihindeki unutulmaz buluşmalar, iz bırakan şarkılar, "Söz ve Müzik" belgeseliyle NTV'de. Belgeselin ilk bölümü "Ajda" bu akşam 22.15'te ekranlara gelecek.

Bu şarkılar, Türk Pop müziğinin seyrini değiştirdi, kitleleri peşinden sürükledi, gönüllere ve hafızalara silinmeyecek bir şekilde kazındı.

Bu şarkılarla Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Erol Evgin, Nükhet Duru, Tanju Okan, Nilüfer, Seyyal Taner, Zerrin Özer ve Ferdi Özbeğen gibi dönemin en önemli yorumcuları, kendilerinden sonra gelen kuşakları ve genç müzisyenleri derinden etkiledi.

NTV, izleyicilerini sözlerin ve müziğin efsane buluşmalarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Buluşmaların ana kahramanları olan söz yazarları, müzisyenler ve şarkıcıların anlattıkları ve anıları, dönemin tanıkları ve müzik yazarlarının yorumlarıyla, bu unutulmaz şarkıları bir kez daha hatırlayacağız.

NTV Program Departmanı tarafından hazırlanan "Söz ve Müzik" Ajda Pekkan'lı ilk bölümüyle bu akşam saat 22.15'te NTV'de...

Sözlerin, notaların ve seslerin büyük buluşmalarının ilk bölümünde Ajda Pekkan'la Fecri Ebcioğlu, Fikret Şeneş, Şehrazat ve Tarkan var.

Türkiye'nin Süper Star'ı ve onu Süper Star yapan önemli söz yazarları ve müzisyenler.. Bu ortaklıklardan doğan, her biri klasikleşen, nesilden nesile, gönülden gönüle akan şarkılar… "İki Yabancı"dan "Sensiz Yıllarda"ya, "Kimler Geldi Kimler Geçti"den "Yaz Yaz Yaz"a uzanan birçok şarkının Ajda Pekkan'la muhteşem buluşması...