NTV

Uzun yıllar sonra yine sahnede

Türkiye

Uzun yıllar sonra çıkardığı Gökyüzü Masmavi albümüyle yılın en dikkat çeken isimlerinden biri olan Genç Osman, Prova Halleri'ne konuk oldu.

2012'nin Kasım ayında çıkardığı ilk solo albümü 'Gökyüzü Masmavi' ile büyük beğeni kazanan Genç Osman Yavaş, Mavi Sakal döneminden sonraki 13-15 senelik birikimini enfes bir albüm ile bize sunuyor.

İlişkili Haberler


Bütün şarkıların söz ve bestesi sanatçıya ait olan albümün prodüktörlüğünü Reuben de Lautour yapmış. Reuben de Lautour ayrıca albüme hem geri vokal yapıp hem de piyano, keman, bas gitar, klavye ve elektro gitar çalarak müzikal anlamda da katkıda bulunmuş.

Genç Osman Yavaş - vokal, geri vokal, akustik ve elektro gitar, bas gitar, perküsyon, akordeon, Can Güngör - davul, perküsyon, Halil İbrahim Işık - flügelhorn, Muammer Ketencoğlu - akordeon, Mehmet Sezer - flügelhorn, trompet, Mert Tunçmakas - klasik gitar, geri vokal, Sinan Tansal - perküsyon, Başak Günak ise bas gitar çalmış. Mastering'i Mahmood Sadeghi yapmış. Babajim Records etiketi ile piyasaya çıkan albüm, bir çok listede müzik eleştirmenleri tarafından '2012'nin en iyi albümleri' arasında seçildi bile.

Genç Osman'ın KargArt'daki konserine gene soundcheck anından itibaren dahil oluyoruz. Menajer Zeynep Tünay'ın aynı zamanda ses mühendisi olduğunu soundcheck ile bire bir ilgilendiğini görünce anlayıp, Genç Osman ile albümden konuşmaya başlıyoruz. Her zamanki gibi grup üyeleri ile tanışmayı da ihmal etmiyoruz.

Albümde Aylin Aslım ile 'Dilek Tutmak' isimli şarkıda düet yapan Genç Osman, ilk klibi de bu şarkıya çektiklerini, gelecekteki konser ve turne planlarını anlattı. Cd'miz için imza alırken anne-babasının konseri izleyenler arasında olduğunu öğrenince konser bitiminde onları da sahneye davet ettik, bizi kırmayıp, duygularını paylaştılar.

Her konserde olduğu gibi bu konserde de Genç Osman'a davul ve klavyede Kerem Öktem, gitar ve klavyede Mert Tunçmakas, bas gitarda Canberk Ünsal, tropmet, flüghelhorn ve klavyede ise Mehmet Sezer eşlik etti. Eğer kaçırdıysanız üzülmenize hiç gerek yok. Takviminizde 30 Ocak tarihini işaretleyin çünkü Genç Osman aynı ekip ile beraber 30 Ocak'ta, Beyoğlu Bronx Pi sahnesinde tekrar konser verecek ve böylece siz de enfes bir konser dinleyebileceksiniz.