NTV

Vogue Türkiye'de kadınlar bu ay seksi ve otoriter

Türkiye

Vogue Türkiye'nin Kasım sayısı dopdolu... İşte derginin öne çıkan içerikleri...

Dünya böyle pehlivan görmedi. Süper model Isabeli Fontana, Vogue Türkiye'nin New York'a kurduğu er meydanında. 

Vogue Türkiye'nin Kasım ayı kapağı ünlü Brezilyalı top model Isabeli Fontana. Çekim New york'ta Sebastian Faena tarafından gerçekleştirildi. 13 yaşında modelliğe başlayan Isabeli Fontana, 16 yaşında Victoria's Secret iç çamaşırları için poz verdi. Pirelli takvimi için defalarca fotoğraflandı; Chanel'den Dolce&Gabbana'ya, Armani'den Donna Karan'a onlarca prestijli moda markasının yüzü oldu. İki çocuk annesi bu genç kadın, bugün mesleğinde 15 yılı devirmiş olmasına rağmen zirvede.

Isabeli'nin meleklerim dediği oğullarının adı, sırtındaki ve kolundaki dövmelerde yazılı. Lucas'ın babası Henri'nin adı da bir zamanlar dudağında yazılıymış, bir zamanlar aşık olduğu adamın adını dövme olarak alt dudağının içine yazdırmış. "Tutkulu bir kadınım, o zaman istedim, yaptım. Ama sonradan başıma bela oldu. Ayrıldıktan sonra birlikte olduğum erkek arkadaşım dövmeyi sildirmemi istedi ama sildirmek mümkün olmadığı için bu dövmeden ameliyatla kurtuldum. Alt dudağım daha dolgundu, resmen inceldi. Bir daha oğullarım haricinde kimsenin adını hiç bir yere yazdırmam."

HANDE SUBAŞI VE ÇAĞATAY ULUSOY, HARİKALAR DİYARINDA
Hande Subaşı ve Çağatay Ulusoy, bir Ömer Vargı filmi olan Anadolu Kartalları'nın iki genç yıldızı. Filmleri için gökyüzünde ve havaüslerinde genç aşıkları oynadılar, Vogue Türkiye çekimi içinse yeryüzünde birer masal kahramanı oldular.

Hande ve Çağatay'ı Yeniköy'deki Avusturya Konsolosluğu'nun siyah beyaz taş zeminli bahçesinde Alvaro Beamud Cortes fotoğrafladı. Çekim 19. yüzyılda bir sarayda gerçekleşmiş hissini veriyor. Hande beyazlar içinde kuğu, Çağatay da Fındıkkıran'dan çıkmış gibi.

Çağatay, Ömer Vargı'yla tanıştığı anı unutmuyor. "Odasına girdim, merhaba abi nasılsın dedim. Sizli bizli konuşamam zaten. Sevmiş o halimi. Konuştuk biraz, 'senaryoyu oku ve yarın kimi oynamak istediğini söyle' dedi. Ertesi gün, oynadığım karakteri, Ahmet Onur'u söyledim. Nedenini sordu, anlattım. Hırsını, duygusallığını kendime yakın hissettiğimi söyledim. 'Tamam, senindir. Hep böyle cana yakın ol' dedi."

Hande, "Son beş yıldır oyunculuk ön planda. Modelliği de çok severek yaptım ama oyunculuk bambaşka bir doyum sağlıyor. Öğrenmek hiç bitmiyor. Sürekli duygu değişimleri, başka kimlikler öğreniyor, çalışıyorsunuz. Hep daha güzel işlerde yer alayım, daha iyi bir oyuncu olabileyim. En büyük hayalim bu işin içinde pişmek, gelişmek."

TÜRKİYE'DE HALKLA İLİŞKİLER MESLEĞİNİN KURUCULARINDAN BETÛL MARDİN, 1 ARALIK'TA 85 YAŞINI DOLDURUYOR. "İTİBAR MİMARLIĞI" YAPARAK İDAME ETTİRDİĞİ HAYATINDA MARDİN'İN YARATTIĞI EN ÖNEMLİ İMAJ, ŞİRKETİNDEN DE ÖNCE, KENDİNİNKİ…
Kendimle ilgili bazı kararlar aldım. İmajımı belirledim: Boyasız, aynı renk saçlı, hiçbir numaraya girmeyen, ciddi, 'dümdüz ben' imajını kurdum.
Başta serbest danışman olarak çalışıyorum. Kimse bilmiyor, ben de pek bilmiyorum ne yaptığımı. Kaynaklar da kısıtlı, yabancı kitaplardan kendi gayretimle öğreniyorum. Zamanla iş yağmaya başladı.

ASİ DERİ, ÜNİFORMA, SMOKİN CEKET, DÜZ MOKASEN. VOGUE TÜRKİYE'DE KADINLAR BU AY SEKSİ VE OTORİTER
Feminen elbiseler bazen erkeksi bir tavırla kırılır. Maskülen giysiler içinde, hassas ve duygusal bir kadın da barınır. Bu sezon her iki akım da ayağı yere basan, net bir kadın çizdi. Vogue Türkiye Kasım sayısında, maskülen ve feminen geçişkenliğin dengesini arıyor. Smokin giydiğinizde bile kadın olduğunuzu unutmayın. Dantel ve transparanlara da bürünseniz, güç ve otoritenizi elden bırakmayın.

Kids dergisi ile birlikte, Vogue Türkiye Kasım çıktı.