NTV

Yurtta hava durumu

ntv.com.tr

Türkiye
091030-havayol-thumb

Soğuk hava Türkiye genelinde etkisini sürdürüyor. Doğu kesimlerde kuvvetli kar yağışı sebebiyle ulaşımda aksamalar yaşanabilir. Cumadan itibaren sıcaklıklar batı kesimlerden başlayarak yeniden mevsim normallerine çıkacak. Hafta sonu sıcaklık batıda 7-8, iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacak.

  İSTANBUL - İstanbul'da perşembe hava yine çoğunlukla bulutlu, sıcaklık 9 derecenin altında. Cuma ise güneşli bir gün, sıcaklık 12 derece, hafta sonu 14-15 derece ama yağmur da var. Ankara parçalı bulutlu, gündüz 6, gece 1 derece. İzmir güneşli, 14 derece, rüzgar yine üşütüyor. Bursa bulutlu, Adana'daki kuvvetli yağmurlar kesiliyor.
     -Marmara'da perşembe de hava soğuk ve bulutlu, bölgenin doğusunda zayıf yağmur sürebilir. Cuma-pazar arasında ise lodosla sıcaklık 10-15 derece arasına çıkacak ancak lodos hafif yağmurlara da yol açacak.

     -İç Anadolu'da kar yağışları hafif olarak Sivas, Kayseri, Niğde arasında sürecek, sıcaklık 1 ila 5 derece. Gece ise hava açacağından kuvvetli ayaz ve buzlanma oluşacak. Sıcaklık -3/-4 dereceye inecek.

     -Ege'de perşembe de rüzgarlar kuzeyli ve soğuk ancak hızını hafifletiyor. Havanın açmasıyla gece iç kesimlerde zirai don riski var. Cumadan salıya kadar bölgede sıcaklıklar 8-10 derece artacak ama lodosla gelen yağmurlar da görülecek.

     -Akdeniz'de yağışların kesilmesiyle hava açıyor. Bölgenin iç kesimlerinde ise don oluşacak. Tarım üreticileri dikkatli olmalı. Sıcaklık 16-17 dereceye indi. Güneydoğu'daki yağmurlar ise Diyarbakır-Mardin arasında daha kuvvetli yağacak. sıcaklık 9-10 dereceye indi.

     -Doğu Anadolu'da yaşayanlar dikkat! Yer yer yoğun yağacak kar sebebiyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanabilir. Sıcaklık Van ve Elazığ'da 5, Erzurum'da 0 dereceye iniyor. Cuma günü yağış kesilecek.

     -Karadeniz genelinde yağışlar sürüyor. Bolu, Çorum, Gümüşhane, Bayburt boyunca bölgenin iç kesimlerinde kar yağışı görüleceğinden sürücüler dikkatli seyretmeli.

   ETİKETLER