NTV

Elijah Wood: Çocuk oyuncular cinsel istismara uğruyor

Yaşam

Ünlü ABD'li oyuncu Elijah Wood, Hollywood’da çocuk sinema oyuncularının düzenli olarak cinsel istismara maruz kaldığını söyledi.

Yüzüklerin Efendisi serisinde Frodo Baggins karakteriyle kariyerinde zirveye ulaşan ünlü oyuncu Elijah Wood, Hollywood’da reşit olmayan sinema oyuncularının düzenli olarak cinsel istismara maruz kaldığını iddia etti.

PARTİLERDE YAŞANIYOR

The Telegraph’ın haberine göre; 35 yaşındaki Wood, kendisinin bu şiddetten uzak kalmayı başardığını ancak diğer çocuk oyuncuların çeşitli partilerde sinema endüstrisi temsilcileriyle sürekli cinsel ilişkiye girdiğini öne sürdü.

"GÜÇ VE SÖZ SAHİBİ DEĞİLLER"

Her şeyin organize edildiğini söyleyen Wood, "Şiddet kurbanları güç sahibi kişiler kadar söz sahibi olmadığı için bu olaylar kamuya yansımıyor" diye konuştu.

"AKLINIZA GELİYORSA YAŞANMIŞTIR"

Hollywood’da yaşananları, BBC’nin ünlü sunucusu Jimmy Savile ile yayıncı Stuart Hall'un, onlarca yıl süren ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişiyi hedef alan tacizlerinden de beter olduğunu belirten Wood, yaşananları karanlık’ olarak tanımlayarak şöyle devam etti: Eğer aklınıza getirebiliyorsanız, muhtemelen yaşanmıştır.

ETİKETLER