Hollywood’dan Nobel Barış Ödülü için Suriye kampanyası

Yaşam
beyaz kask kapak.jpg

Aralarında George Clooney, Ben Affleck, Daniel Craig, Justin Timberlake, Aziz Ansari ve Zoe Saldana’nın bulunduğu ünlüler, Nobel Barış Ödülü’nün, Suriye’de gönüllü olarak hayat kurtarma misyonunu üstelenen Beyaz Kasklılar grubuna verilmesi için kolları sıvadı.

İlişkili Haberler

Hollywood’un ünlü yıldızları 2016 Nobel Barış Ödülü’nün Suriyeli yardım örgütü Beyaz Kasklılar’a verilmesi için kampanya başlattı. 

Aralarında George Clooney, Ben Affleck, Daniel Craig, Justin Timberlake, Aziz Ansari ve Zoe Saldana gibi isimlerin bulunduğu ünlüler 7 Ekim’de açıklanacak olan Nobel Barış Ödülü’nün Beyaz Kasklılar’a verilmesi taleplerini içeren bir metni imzaladılar.

Suriye’de beş yıldır süren savaşın mağdurlarına yardım eden Beyaz Kasklılar, bugüne kadar 60 binden fazla insanın hayatını kurtardı.

Ünlülerin imzalarının ödül için etkili olmama ihtimali olsa da Suriye Kampanyası’nın Beyaz Kasklılar hakkında Netflix tarafından hazırlanan belgesele ve bu sayede de Suriyelilerin yaşadıkları trajediye dikkat çekmeyi başarması bekleniyor.

Beyaz Kasklılar’ın başkanı Raed Saleh, dünyaca ünlü yıldızların kendileri için gönüllü kampanya yürütmelerinin moral desteği verdiğini söyleyerek, “Bize verilen desteğe minnettarız. Bu bize mümkün olduğunca çok canı kurtarma ve barış için fırsat yaratma konusundaki kararlığımıza katkı sağlıyor” dedi.

"AMACIMIZ ÖDÜL DEĞİL SAVAŞIN BİTMESİ"

Beyaz Kasklılar’ın sözcülerinden İbrahim El Hac da Nobel Barış Ödülü hakkında “Bizim amacımız aslında Nobel Barış Ödülü’nden ziyade Suriye’de savaşın sona ermesi” şeklinde konuştu.

Bir başka sözcü Abdülrahman El Hassan ise, Suriye rejiminin İslamcı örgütlere yakın olmakla suçladığı Beyaz Kasklılar hakkında “Biz insanlara yardım etmeyi amaçlayan bir grubuz. Bizim sadece insani bir misyonumuz  var” açıklamasını yaptı.

NETFLIX'İN HAZIRLADIĞI "BEYAZ KASKLILAR" BELGESELİNİN FRAGMANI

Bugüne kadar Beyaz Kasklılar grubunda gönüllü olarak faaliyet yürütenlerden 141’i savaşta hayatını kaybetti.

ETİKETLER