NTV

Susan Boyle'un albümü Eminem'i solladı

Yaşam

Tüylü melek olarak tanınan ve sonunda albüm hayaline kavuşan Boyle'un albümü Amerika'da ilk haftadan en çok ve en hızlı satılan albüm oldu.

Albüm çıkararak hayallerini kavuşan Susan Boyle'un albümü daha ilk haftadan Amerika'da en çok satanlar listesinin başına oturdu.

48 yaşındaki İskoçyalı Boyle'un albüm satışı, en hızlı ve en çok satan Eminem'in albüm satışlarını bile 100 bin kopya farkla geride bıraktı.

Boyle'un "I Dreamed A Dream" albümü Amerika'da yayınlanmasının daha ilk haftasında 701 bin kopya sattı ve ikinci haftanın sonunda da bu sayının milyonu geçmesi bekleniyor.

1991'de Amerika'da liste sistemi oluşturulduğundan bu yana hiçbir kadının albümü ilk haftasında bu kadar kopya satmamıştı. İlk hafta satış rekoru kıran tek albüm 1993'te 803 bin kopya satan Snoop Doggy Dogg'un Doggystyle albümüydü.

Boyle Amerika'da satış rekorları kırmadan önce İngiltere'deki listeleri alt üst etmiş ve orada en çok satan rekorunu kırmıştı. Boyle ayrıca Avustralya, İrlanda, Kanada ve Yeni Zelanda'da da satış rekoru kırdı. Boyle'un albümü geçen hafta dünya çapında 3 milyon kopya sattı.