NTV

“Terminatör” Türkiye’den davet bekliyor

Anadolu Ajansı

Yaşam

Dünyaca ünlü oyuncu Arnold Schwarzenegger, vücut geliştirme sporuyla ilgili etkinliklere katılmak için Türkiye’den davet beklediğini söyledi.

"Arnold Classic" adlı organizasyonun Avrupa ayağı kapsamında İspanya'nın başkenti Madrid'e gelen 68 yaşındaki Arnold Schwarzenegger, düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

Türkiye'nin sportif anlamda çok ileri bir ülke olduğunu belirten Schwarzenegger, özellikle Türkiye'den vücut geliştirme sporunu icra eden profesyonel sporcuların çıktığını görmenin mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Schwarzenegger, "Uluslararası vücut geliştirme müsabakalarında Türk sporcuları görmeniz mümkün. Ben de bizzat onları takip ediyorum. En yakın zamanda Türkiye'ye gidip bu müsabakaların ulusal boyutta olanlarını takip edip, oradaki bazı spor salonlarını ziyaret etmek istiyorum ama bunun için beklediğim tek şey davet edilmem" şeklinde konuştu.

Arnold Schwarzenegger, James J. Lorimer ile 1989 yılında "Arnold Classic" adıyla kurduğu organizasyonla vücut geliştirme sporunun en iyilerini bir araya getiriyor.

Schwarzenegger, son yıllarda bu organizasyonu "Arnold Classic Avrupa" olarak İspanya'nın başkenti Madrid'e de taşıyor.

 25-27 Eylül tarihlerinde düzenlenen ve 40 binden fazla kişinin ziyaret etmesi beklenen etkinlikler kapsamında dünyanın en iyi vücut geliştirme sporcuları arasında müsabakalar düzenlenip, sportif gösteriler yapılıyor.

ETİKETLER