NTV

Ünlü manken Bar Refaeli, İsraili karıştırdı

NTV Haber

Yaşam

İsrail, ünlü manken Bar Refaeli'yi konuşuyor. 30 yaşındaki Refaeli, işadamı Adi Ezra ile İsrail'in Hayfa kentindeki Carmel Forest Spa Resort'ta dünya evine girdi. Refaeli'nin, düğünü için yetkililerden bir talebi, ülkesini karıştırdı.

İsrailli model Bar Refaeli, düğün yapacağı otelin hava sahasının uçusa kapatılmasını istedi. İsrailli milyarder iş adamı Adi Ezra ile evlenen Refaeli, düğünü görüntülemek isteyen paparazinin önüne geçmek için Sivil Havacılık Dairesi'yle iletişime geçti.

Refaeli'nin talebine olumlu yanıt verilmesi, İsraillilerin büyük tepkisini topladı. Olaya müdahil olan İsrail Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, kararın iptal edilmemesi durumunda Havacılık Dairesi Başkanı'nı kovmakla tehdit etti. Yaptığı açıklamada Katz "Gökyüzü tüm İsrail vatandaşlarına aittir, bu etkinlik için özel muamele sunamayız" dedi.

Tartışmaların ardından, İsrail basınına farklı haberler yansıdı. Bazı gazeteler kararın iptal edildiğini yazarken, bazıları ise hava sahasının düğün için kapatıldığını iddia etti.

İsrail Ulaştırma Bakanı, sonunda bir açıklama yaparak hava sahasının düğün boyunca trafiğe açık kaldığını duyurdu.

ETİKETLER