Son Dakika! Şile İstanbul Seçim Sonuçları Açıklandı! - 23 Haziran 2019 Yerel Seçimleri - NTV

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından 23 Haziran'da tekrarlanmasına karar verilen İstanbul seçimi için sandık başına gidildi. YSK'nın seçim yasaklarını kaldırmasının ardından İstanbul seçim sonuçları açıklandı. Yerel seçimde AK Parti, CHP, Saadet Partisi ve Vatan Partisi dışında 17 bağımsız aday yarıştı. İstanbul Şile'de seçim sonucu ne oldu? İstanbul ilçe ilçe seçim sonuçları ve Şile İstanbul seçim sonuçları canlı seçim haritasıyla ntv.com.tr'de

23.06.2019 - 19:02 | Son Güncelleme : 23.06.2019 - 22:25

Son Dakika! Şile İstanbul Seçim Sonuçları Açıklandı! - 23 Haziran 2019 Yerel Seçimleri - NTV

Son dakika haberi 

Şile İstanbul Seçim Sonuçları Açıklandı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından İstanbul için seçimin tekrarlanmasına karar verildi. 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP adayı Ekrem İmamoğlu oyların %48.80'ini, AK Parti adayı Binali Yıldırım ise oyların %48.55'ini almıştı. 

Seçim sonuçlarına yapılan itirazın ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İBB seçim tekrarı kararı aldı. 

Seçim 2019'da AK Parti, CHP, Saadet Partisi ve Vatan Partisi dışında 17 bağımsız aday yarıştı.

Seçimde AK Parti'li Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, CHP'li Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar ve Vatan Partisi adayı Mustafa İlker Yücel yarıştı.

23 Haziran'da yapılan yenileme seçimlerinde yer alan bağımsız adaylar ise şöyle:

"Dursun Ali Bacıoğlu, Vedat Öztürk, Ahmet Çördük, Muhammet Ali Canca, Mehmet Yıldız, Güldes Önkoyun, Hasan Atasoy Torun, Mehmet Ali Aydoğmuş, Lütfü Yılmaz, Seçkin İlker, Özkan Mustafa Küçükkural, Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu, Burhan Erol, Doğan Duman, Ali Rıza Kansız, Abdul Celil Gülalp, Burak Kadıoğlu."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilçe ilçe seçim sonuçları ntv.com.tr'den takip ediliyor. 

İstanbul seçim sonuçları, Ak Parti seçim sonuçları, MHP seçim sonuçları, HDP seçim sonuçları, İYİ Parti seçim sonuçları, CHP seçim sonuçları, belediye seçim sonuçları, ilçelere göre seçim sonuçları, yerel seçim haritası, 23 Haziran 2019 yerel seçim sonuçları ve merak edilen her şey ntv.com.tr'den canlı ve anlık olarak takip ediliyor. 

ŞİLE İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI 

Sayfa Yükleniyor...