Geleceğe Dönüş yıldızı Michael J. Fox: Ölümden korkmuyorum

Parkinson hastalığıyla 30 yıldır savaşan Geleceğe Dönüş (Back to The Future) filminin yıldızı Michael J. Fox, yakın zamanda bir tedavi bulunmadığını ve ölümden de korkmadığını söyledi.

Haberler 03.12.2021 - 15:52

 • 1
  Geleceğe Dönüş (Back to The Future) serisinde canlandırdığı Marty McFly karakteriyle ünlenen 60 yaşındaki oyuncu Michael J. Fox hastalığıyla ilgili konuştu.
 • 2
  AARP dergisine açıklamalarda bulunan ünlü aktör, Parkinson’dan kurtulup kurtulamayacağımı sorduklarında, "60 yaşındayım ve 'Bilim zor’ diyorum. Yani hayır. Ben gerçekten mutlu bir adamım. Kafamda hastalıklı bir düşünce yok; ölümden hiç korkmuyorum" dedi.
 • 3
  Fox ayrıca, "Minnettarlık duyacağınız hiçbir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız, etrafınıza bakmaya devam edin. Sadece iyi şeyler olmasını ve ondan sonra bunlar için minnettar olmayı bekleyemezsiniz" diye konuştu.
 • 4
  29 YAŞINDA TEŞHİS KONULDU
  Dört çocuk babasına olan Kanadalı aktöre, 1991 yılında 29 yaşındayken Parkinson teşhisi konmuştu. Oyuncu, 2000 yılında halkı bu hastalık konusunda eğitmek ve hastalıkla mücadelede araştırmalara fon sağlamak için Michael J. Fox Parkinson Araştırmaları Vakfı’nı kurmuştu.
 • 5

  PARKİNSON HASTALIĞI NEDİR?

  Parkinson hastalığı, beyinde dopamin adı verilen, beyin hücrelerinin birbirleriyle haberleşmesini sağlayan maddeyi üreten hücrelerin bozulması sonucu ortaya çıkar. Beyinde dopamini üreten hücreler hareketlerin kontrolünden, uyumundan ve akıcılığından sorumludur.

 • 6
  Hareketlerde yavaşlık, dinlenme halindeyken titreme, psikiyatrik rahatsızlıklarla kendini belli eden hastalık, çoğunlukla 60 yaş sonrası kişilerde görülür. Ancak genetik nedenlerle 40’lı yaşlarda da rastlanabilir.
Ana Sayfaya Git
 • ©Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır

NTV’de canlı olarak yayınlanan tüm programlar ile ilgili bilgiler, program bölümleri ve programlarla ilgili haberler NTV Ekranı’nda. Günlük NTV yayın akışı ve program saatlerini de NTV Ekranı kategorisinden saat bazında görebilirsiniz. %100 Futbol ile son dakika spor haberlerini, Gündem Masası ile gündem haberleri ile ilgili değerlendirmeleri NTV Ekranı’nda.