Nemrut zirvesinde engelliler için özel konser

9 Ekim 2017 Pazartesi | ntv.com.tr

UNESCO'nun dünya kültür mirasları arasında saydığı, 2206 metre yükseklikteki Nemrut dağı, engellileri misafir ederek “Arpanatolia” grubunun konserine ev sahipliği yaptı.

Fiziksel engeli olanlar ve rotaryenler devasa kral ve tanrı heykellerinin arasında güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği Nemrut Dağına, zorlu bir tırmanışın ardından ulaşmayı başardı.

Adıyaman’da her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “Uluslararası Rotary Engellilerle Zirvede xvııı - “Nemrut’a Tırmanıyoruz” projesi, engelli derneklerinin de desteği ve katılımıyla tamamladı. Zirvede Arpanatoli grubu, Anadolu’nun eşiz melodileri ile bir konser verdi.

Nemrut Dağı zirvesinde bu yıl Ankara, İstanbul, Çorlu, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Gaziantep, Malatya, Karadeniz Ereğli ve birçok ilin yanı sıra ABD, Brezilya, Tayvan, Meksika, Kore, Tayland ve Bulgaristan başta olmak üzere Exchange Değişim Programı öğrencileri çok sayıda engelli ve rotaryenlerin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyon büyük ilgi gördü.

Etiketler

Ana sayfaya dön
Canlı