Ballon d’Or’un sahibi Alexia Putellas kimdir?

Avrupa Yılın Futbolcusu Ödülü olarak bilinen Ballon d'Or ödülleri sahiplerini buldu. Yılın en iyi kadın futbolcusu ödülünü ise Barcelona’nın İspanyol futbolcusu Alexia Putellas kazandı. Peki, Alexia Putellas kimdir?

Haberler 30.11.2021 - 10:57

Avrupa Yılın Futbolcusu Ödülü olarak bilinen "Ballon d'Or", her yıl bir önceki sezonda yerel ligler ve kıta kupalarında en başarılı performansı gösteren oyuncuya verilen ödüldür.

Yılın en iyi kadın futbolcusu ödülünü ise bu yıl Barcelona’nın İspanyol futbolcusu Alexia Putellas kazandı.

En son 1960 yılında Barcelona Erkek Futbol Takımı’nın futbolcusu Luis Suarez’in aldığı Ballon d’Or, yıllar sonra tekrar İspanya’ya verildi.

ALEXIA PUTELLAS KİMDİR?

Alexia Putellas, 4 Şubat 1994'te Barselona doğumludur.

Futbol oynayan bir ailede doğmasına rağmen futbola yönelenen Putellas, futbola ilk olarak 2001 yılında altı yaşında başladı.

Çocukluğundan beri barcelona destekçisi olan Putellas, 2012'de Levante'den Barcelona'ya transfer olduktan sonra takımın değişmez isimleri arasına girdi.
Katalan ekibinin formasını 350'yi aşkın maçta giyen 1.73 boyundaki ofansif orta saha oyuncusu, geçtiğimiz sezon kariyerinin en iyi yılını geçirdi. 

Sergilediği performansla Barcelona'yı sırtlayan Putellas, 2021 yılında kadınlarda Ballon d'Or ödülünün sahibi oldu.
Ana Sayfaya Git
  • ©Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır

NTV’de canlı olarak yayınlanan tüm programlar ile ilgili bilgiler, program bölümleri ve programlarla ilgili haberler NTV Ekranı’nda. Günlük NTV yayın akışı ve program saatlerini de NTV Ekranı kategorisinden saat bazında görebilirsiniz. %100 Futbol ile son dakika spor haberlerini, Gündem Masası ile gündem haberleri ile ilgili değerlendirmeleri NTV Ekranı’nda.