CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ellerimiz şiddete kalkmayacak

28 Haziran 2017 Çarşamba | NTV Haber, Anadolu Ajansı

“Adalet Yürüyüşü”nü sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce’de yola gübre dökülmesiyle ilgili olarak, "Zaman zaman protestolar oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak" dedi. Kılıçdaroğlu'nun güzergahı üzerinde bir mermi bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı "Adalet Yürüyüşü"ne devam ediyor.

Konakladığı Kalıcı Konutlar Yolu mevkisinde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 14. gününe geldiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün her geçen gün daha bereketli ve güzel hale geldiğini ifade ederek, "Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provakasyondan sonra gerek ben gerek arkadaşlarım gerek yürüyüşe katılan vatandaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz, güzel bir örnek olması açısından son derece önemli" diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul'a kadar gülerek, eğlenerek ve kararlılıkla yola devam edeceklerini vurguladı.

Hiç kimsenin buna engel olmaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Biz her türlü baskıya ve provakasyona karşı hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Bütün katılımcılara yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi sevgiyle, hoşgörüyle karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra elinde "adalet" yazılı dövizle yürüyüşüne başladı.

"Adalet Yürüşü"ne Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş da katıldı.

İngiltere'den gelerek yürüyüşe katılan Ayala, NTV muhabiri Deniz Kilislioğlu'na yaptığı açıklamada bir gün daha yürüşe destek vereceğini söyledi.

Ayala, "Kılıçdaroğlu bir sosyal demokratın yapması gerekeni yapıyor" diye konuştu.

MERMİ BULUNDU

Öte yandan, kortejin güzergahı üzerinde bir mermi bulundu. Otomobilden atıldığı belirtilen mermi nedeniyle konvoy bir süre durdu.

Merminin polis ekipleri tarafından incelenmek üzere alınmasından sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler yürüşlerine devam etti.Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu kortej, "Hak, hukuk, adalet" sloganları atarak Sakarya istikametinde ilerliyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provakasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Etiketler

Ana sayfaya dön
Canlı