CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ellerimiz şiddete kalkmayacak

“Adalet Yürüyüşü”nü sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce’de yola gübre dökülmesiyle ilgili olarak, "Zaman zaman protestolar oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak" dedi. Kılıçdaroğlu'nun güzergahı üzerinde bir mermi bulundu.

NTV Haber, Anadolu Ajansı 28.06.2017 - 09:17 Son Güncelleme : 28.06.2017 - 13:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı "Adalet Yürüyüşü"ne devam ediyor.

Konakladığı Kalıcı Konutlar Yolu mevkisinde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 14. gününe geldiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün her geçen gün daha bereketli ve güzel hale geldiğini ifade ederek, "Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provakasyondan sonra gerek ben gerek arkadaşlarım gerek yürüyüşe katılan vatandaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz, güzel bir örnek olması açısından son derece önemli" diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul'a kadar gülerek, eğlenerek ve kararlılıkla yola devam edeceklerini vurguladı.

Hiç kimsenin buna engel olmaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Biz her türlü baskıya ve provakasyona karşı hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Bütün katılımcılara yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi sevgiyle, hoşgörüyle karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra elinde "adalet" yazılı dövizle yürüyüşüne başladı.

"Adalet Yürüşü"ne Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş da katıldı.  

İngiltere'den gelerek yürüyüşe katılan Ayala, NTV muhabiri Deniz Kilislioğlu'na yaptığı açıklamada bir gün daha yürüşe destek vereceğini söyledi.

Ayala, "Kılıçdaroğlu bir sosyal demokratın yapması gerekeni yapıyor" diye konuştu.

MERMİ BULUNDU

Öte yandan, kortejin güzergahı üzerinde bir mermi bulundu. Otomobilden atıldığı belirtilen mermi nedeniyle konvoy bir süre durdu.

Merminin polis ekipleri tarafından incelenmek üzere alınmasından sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler yürüşlerine devam etti. Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu kortej, "Hak, hukuk, adalet" sloganları atarak Sakarya istikametinde ilerliyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provakasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.
Ana Sayfaya Git
  • ©Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır

NTV’de canlı olarak yayınlanan tüm programlar ile ilgili bilgiler, program bölümleri ve programlarla ilgili haberler NTV Ekranı’nda. Günlük NTV yayın akışı ve program saatlerini de NTV Ekranı kategorisinden saat bazında görebilirsiniz. %100 Futbol ile son dakika spor haberlerini, Gündem Masası ile gündem haberleri ile ilgili değerlendirmeleri NTV Ekranı’nda.