Darp dosyasında SMA'lı çocuğa yardım şartı

Bursa'da bir minibüs şoförünün yolcuyu dövdüğü olayla ilgili dosya arabulucuya gitti. Şüphelinin SMA'lı bir çocuğa yardım edilmesi şartıyla taraflar uzlaştı.

Haberler DHA 09.10.2023 - 11:40

Bursa'da bir yolcu ile minibüs şoförü arasında çıkan tartışma, Artvin'deki SMA'lı Deniz Günay'a umut oldu.

Olay, temmuz ayında Mudanya ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, çalıştığı fabrikadaki gece vardiyasına gitmek için Güzelyalı-Mudanya hattında çalışan yolcu minibüsüne binen Mazlum Aydemir, farklı bir güzergahta giden minibüs şoförü Erdal Avcı'ya yanlış yoldan gittiğini ve bir sonraki durakta inmek istediğini söyledi.

Avcı, fabrikanın olduğu güzergaha dönmek için yolunun değiştireceği sırada karşısına başka bir otomobil çıktı. Bu duruma sinirlenen Avcı, Aydemir'e, ineceği yeri geç söylediği gerekçesiyle tepki gösterdi.

İkili arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. Avcı, aracı durdurarak arka koltukta bulunan Aydemir'e tokat atıp dövdü.

DOSYA UZLAŞMAYA GİTTİ

Mazlum Aydemir polis merkezine giderek şikayetçi olurken Erdal Avcı hakkında "basit yaralama" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Dosya uzlaşma kapsamında olduğu için taraflar, Bursa Adliyesi'nde görevli uzlaştırmacı Figen Kaynar'a yönlendirildi. Mazlum Aydemir, minibüs şoförü Erdal Avcı'yı Artvin'de bulunan SMA'lı Deniz Günay için valilik onayıyla başlatılan ve yüzde 95'e ulaşan kampanyaya bağış yapması şartıyla affedeceğini söyledi.

Bunun üzerine Avcı, bin TL bağış yapmayı kabul etti.

Avcı'nın bağış yaptığı kampanya yüzde 100'e ulaşırken, 1,5 yaşındaki Deniz için de gerekli para toplandı.

Ana Sayfaya Git
  • ©Copyright 2024 | Tüm Hakları Saklıdır

NTV’de canlı olarak yayınlanan tüm programlar ile ilgili bilgiler, program bölümleri ve programlarla ilgili haberler NTV Ekranı’nda. Günlük NTV yayın akışı ve program saatlerini de NTV Ekranı kategorisinden saat bazında görebilirsiniz. %100 Futbol ile son dakika spor haberlerini, Gündem Masası ile gündem haberleri ile ilgili değerlendirmeleri NTV Ekranı’nda.

Mobil Uygulamalarımız