Yerli corona virüs aşısı için yeni çalışma

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "2 doz BioNTech aşısı üzerine 1 doz TURKOVAC aşısı çalışmasını başlatacağız'' dedi. Yerli aşının, BioNTech üzerine hatırlatma dozu olarak uygulandığında nasıl bir antikor cevabı vereceği incelenecek. Bakan Koca, ocak ayının son haftasında Ankara Şehir Hastanesi'nde başlayacak çalışmanın dünyada ilk olacağını söyledi.

Haberler NTV Haber, Anadolu Ajansı 20.01.2022 - 12:11

Yerli corona virüs aşısı TURKOVAC ile ilgili yeni bir çalışma başlıyor.

Aşının BioNTech üzerine hatırlatma dozu olarak uygulandığında nasıl bir antikor cevabı vereceği incelenecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''2 BIONTECH ÜZERİNE 1 TURKOVAC ÇALIŞMASI BAŞLATACAĞIZ''

Covid-19'a karşı aşılama çalışmalarına ilişkin son durum sorulan Koca, şunları kaydetti:

"İki doz BioNTech aşısı üzerine bir doz TURKOVAC aşısı çalışmasını başlatacağız. Pazartesi günü başlayacak çalışma ile hastada olan antikor değişimi gözlemlenecek.

''DÜNYADA İLK OLACAK''

Etik kurul çalışmasını tamamladı, izin verdi. Çalışma ilk başta Ankara Şehir Hastanesi merkezli başlayacak. mRNA üzeri inaktif aşı çalışması dünyada ilk olacak."

Ana Sayfaya Git
  • ©Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır

NTV’de canlı olarak yayınlanan tüm programlar ile ilgili bilgiler, program bölümleri ve programlarla ilgili haberler NTV Ekranı’nda. Günlük NTV yayın akışı ve program saatlerini de NTV Ekranı kategorisinden saat bazında görebilirsiniz. %100 Futbol ile son dakika spor haberlerini, Gündem Masası ile gündem haberleri ile ilgili değerlendirmeleri NTV Ekranı’nda.