Özgü Namal ikinci kez anne oldu

17 Aralık 2016 Cumartesi

Nefes terapisti Serdar Oral ile birlikte olan oyuncu Özgü Namal ikinci kez anne oldu.

Nisan 2015'te oğlu Nefes'i Kilyos'taki villasında dünyaya getiren 37 yaşındaki oyuncu, ikinci bebeğini de yine aynı evde hipnoz yöntemiyle doğurdu.

Ünlü oyuncu Perşembe günü dünyaya gelen kızına Elem Su adını koydu. 4 kilo 200 gram doğan Elem Su ile Namal'ın ilk fotoğrafını Gaye Sökmen Ajans paylaştı.

Fotoğrafın altına ile şu not düşüldü: Sevgili "Elem Su" 15 Aralık Perşembe sabahı saat 08.20'de 4 kilo 100gr olarak dünyaya geldi. Özgü Namal'ı ve tüm aileyi tebrik ederiz. Sağlıklı, mutlu uzun ömürler dileriz

HİPNOZLA DOĞUM NEDİR?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ayşe Duman hipnozla doğum için şunları söylüyor: Hipnoz; öze dönüş, içsel bir yolculuk, farkındalığımızı arttırıp özgürleşmek olarak da tanımlandığında doğumdaki faydaları çok daha iyi anlaşılabilir. Zira doğumu ağrılı hale getiren, zorlaştıran hatta bazen imkânsızlaştıran nedenlerin başında, doğumun doğallığından uzaklaşıp tıbbi müdahale gerektiren süreç olarak değerlendirmek , anne adayının ağrı beklentisiyle korkup gerilmesi ve tüm bedeniyle birlikte doğum kanalı kaslarını kasması gelmektedir.

"DOĞUM KEYİFLİ BİR SÜRECE DÖNÜŞÜYOR"

Doğumun normal bir süreç olarak algılanması gerektiğini ifade eden Duman “Aslında doğum son derece normal, vücudun her hangi bir fonksiyonunun gerçekleşmesi gibi, zamanı geldiğinde rahim kaslarının kasılmasıyla bebeğin doğum kanalından ilerleyip doğmasından ibarettir. Negatif şartlanmaları yıkıp doğumu doğal seyri içinde bırakmak için hipnozu kullanıyoruz. Böylece kadın normal doğumda zaten vücudunda var olan programın işleyişine izin veriyor, doğum ağrısız, keyifli bir sürece dönüyor” dedi.

Etiketler

Ana sayfaya dön
Canlı