25-31 Ocak 2021 gökyüzünde genel durum (Astroloji ve burçlar)

25 Ocak- 31 Ocak 2021 haftasında Ay, İkizler burcunda ilerlemesine devam edecek ve hafta sonu pazar günü ise Başak burcunda olacak.

25.01.2021 - 07:15

25-31 Ocak 2021 gökyüzünde genel durum (Astroloji ve burçlar)

Bu hafta uzun süredir gökyüzünde gerilimli açı içinde olan disiplin abidesi Satürn, şans gezegeni Jüpiter kavuşumuna Güneş de eklenerek, Boğa burcunda patlamaya hazır bomba gibi seyreden savaşçı  Mars ve şaşırtan Uranüs kavuşumuna sert açısını yapmaya devam edecek.

Güneş ile Satürn arasındaki bu kavuşumu daha yakından incelediğimizde; Güneş malum bizim yaşam enerjimiz, Satürn ise bize hayatı öğretmek için dolanan eli cetvelli bir öğretmen. Bu noktada bu kavuşum çok doğal olarak otorite figürü olan Satürn’ün kontrolsüz bir biçimde gövde gösterisi yapmasına neden olabilir. Kendimizi baskılanmış ve özellikle özgürlük konusunda mücadele verirken bulabiliriz. Buna bir de her şeyi olumlu olumsuz büyüten Jüpiter’i de eklediğimizde durumun seyri elbette fazlasıyla belirgin ve abartılı olacaktır.

SERT DOĞA OLAYLARI RİSKİ OLACAK

Diğer yandan ani çıkışlarıyla bizi şaşırtan Uranüs ve malum savaş tanrısı Mars da yukarıda sözünü ettiğimiz bu kavuşuma sert bir açı ile karşılık vereceğinde; lider, otorite figürlerinin zarar görebileceğini, dünya ölçeğinde siyasi anlamda önemli büyük olaylar yaşayabileceğimizi söylememiz mümkün. Yani liderlere, din veya bilim insanlarına suikast veya ani ölümler, halkın otoriteye isyanı ve orantısız güç kullanımı söz konusu olabilir. Ayrıca, Boğa burcundaki Mars ve Uranüs’ün tetiklenmesiyle deprem başta olmak üzere, sert doğa olaylarının gerçekleşme ve aynı zamanda ekonomik anlamda sarsıntı yaşama riski de ne yazık ki bizimle bir süre daha olacak. Bu noktada yatırımlarınızı güvence altında tutmanızda fayda var.

PLÜTON İLE VENÜS KAVUŞUMU

Bunun yanında, hafta sonuna doğru keskinleşecek olan karanlık prens Plüton ile aşk, sağlık ve para tanrıçası Venüs kavuşumu da bir başka sorun olarak kendini hissettiriyor olacak. Bunun da etkileri özellikle Oğlak burcunda olduğu için birilerinin sorumluluğunu alarak kontrol etmek, manipülasyon ve doğal olarak sıkı bir dirençlerle karşılaşmak olarak söylenebilir.  Bu süreç hem kendimizle hem de çevremizle derin, hastalıklı, bağımlı ilişkiler geliştirmemize, para, cinsellik, şiddet, sağlık konularında savrulmamıza neden olacakmış gibi duruyor.


Ayrıca, bizi sis perdesi içinde saklayan ve zaman zaman yanıltan Neptün’ün, Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü ile yaptığı zorlayan açısı ise uzun süre bizimle birlikteliğini korumaya devam ederken, bu sert açının genelde hepimizin hedeflerini şaşırtabileceğini, algımızla oynayacağı gerçeğini de cebimizde tutmak durumundayız.

DOLUNAY ETKİSİ 

Evet bu hafta ne yazık ki ağzımdan bal damlamıyor. Ve üstüne bütün bu patırtı gürültü içinde 28 Ocak Perşembe günü Aslan burcunda saat 22:16’da yaşanacak olan dolunay da ise Ay’ın karşısında Güneş bir yanında Jüpiter, diğer yanında ise Satürn’ü tutacak. Bu kadar büyük güçlerin rol alması herkes için çok fazla.


Yani gökyüzü bir bakıma uzun süredir sahnelediği gerilimli oyununda “ve perde…” diyerek finallerinden birini daha gerçekleştirecek.

Merkür ise, 30 Ocak da geri hareketine (Retrograde) başlayacak ve 22 Şubat’a kadar Kova burcunda gerileyecek.  Merkür’ün retro hareketinin burçlar üzerindeki etkilerine Merkür Kova Burcunda Geriliyor yazısından ulaşabilirsiniz.  Gökyüzünün bu kışkırtıcı hareketliliğinin burcunuz üzerindeki etkisini Haftalık Burç Yorumları ndan takip edebilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...