Barış Özcan kimdir? Youtuber Barış Özcan'ın asıl mesleği ne?

NASA'ya ait Rover tipi uzay aracı Perseverance’ın Mars yüzeyine iniş yapmasının ardından, Youtube'un seçmiş olduğu dünya çapındaki 12 değişim elçisinden biri olan Barış Özcan, bu anı tüm ayrıntıları ile anlatabilmek için evinden 2.5 saat öncesinden önce canlı yayın başlattı. Bu yayınla birlikte Özcan sosyal medyada en çok konuşulan isimlerinden oldu. Peki, Barış Özcan kimdir? Barış Özcan'ın asıl mesleği ne?

19.02.2021 - 11:29 | Son Güncelleme : 19.02.2021 - 12:13

Barış Özcan kimdir? Youtuber Barış Özcan'ın asıl mesleği ne?

23 Temmuz 1974 tarihinde İstanbul'da doğan Barış Özcan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.  Evli ve 1 çocuk babası olan Özcan, Abak.us kreatif medya ajans başkanı.


46 yaşındaki Barış Özcan, New York ve İstanbul’da Adobe, BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, LinkedIn, NYMag, TimeOut New York gibi markalara danışmanlık ve sosyal medya hizmeti veriyor.

Özcan aynı zamanda, Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına danışmanlık ve sosyal medya hizmeti verdi.

YouTube’da Sanat, tasarım ve teknoloji konuları üzerine yaptığı içerikler 4.3 milyondan fazla kişi tarafından toplam 400 milyon kez izledi.

12 DEĞİŞİM ELÇİSİNDEN BİRİ


Aralarında TEDx‘in de yer aldığı çeşitli konferanslarda 600’den fazla konuşma Özcan, YouTube'un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biridir.

Aynı zamanda #CreatorsforChange adlı program için uluslararası projeler üreten Özcan, profesyonel bir keynote speaker ve TEDx konuşmacısıdır.

Son yıllarda ürettiği Teknoloji, Tasarım ve Sanat videoları ile YouTube'da viral olan Özcan, Ocak 2021 tarihinden itibaren 5 milyon aboneye ulaştı.

Sayfa Yükleniyor...