Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Geçtiğimiz günlerde bir dönem birliktelik yaşayan Yıldız Asyalı ile Arda Kural, 24 yıl sonra yeniden bir araya geldi. Peki, Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında ve nereli? Yıldız Asyalı evli mi?

Haberler - ntv.com.tr 28.02.2022 - 11:00 | Son Güncelleme : 28.02.2022 - 11:58

Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Bir dönemin sevilen dizisi 'Eyvah Kızım Büyüdü’de televizyon kariyerinde çıkış yakalayan Yıldız Asyalı, son günlerde Arda Kural ile olan geçmiş ilişkisi ile gündemde yer alıyor.

YILDIZ ASYALI KİMDİR?

Sanatçı bir ailenin çocuğu olan Yıldız Asyalı, 17 Eylül 1980 tarihinde dünyaya geldi. Asyalı'nın müziğe karşı ilgisi küçük yaşlarda başladı ve beş yaşında piyano çalmayı öğrendi.

Solist olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu'nda görev aldı. 12 yaşında Nabucco Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde yer aldı ve 13 yaşında iken Sarah Brightman'le İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası eşliğinde Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı.

Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin jenerik müziğini besteledi ve yorumladı.

Sunuculuk yaparak başladığı televizyon kariyerine, Haluk Bilginer'le birlikte yaptığı dönemin sevilen dizilerinden Eyvah Babam'la kariyerine devam etti. Hayat Bilgisi adlı dizide üç sezon boyunca yer aldı. Ayrıca Adab-ı Muaşeret adlı sinema filminde Tarık Ündüz ile başrolde oynadı. 

2015 yılında iş adamı Emre Vatansever’le nikah masasına oturan Yıldız Asyalı'nın Ayşe Mira isminde bir kızı var. Yıldız Asyalı ve Emre Vatansever, 2017 yılında boşandı. 30 Haziran 2020'de yönetmen Kerem Saka ile evlendi. Kerem Saka ile evliliği 30 gün sürdü ve ardından boşandılar.

SADECE BİR GECE FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...