1 milyon dolarlık av

ABD'nin California eyaletinde güvenlik güçlerinin eski polis memuru Christopher Jordan Dorner için başlattığı av sürüyor. Biri polis 3 kişiyi öldüren Dorner'ın başına 1 milyon dolar ödül konuldu. Dorner'ı yakalamak için ABD topraklarında ilk kez insansız hava aracı da kullanılacak.

11.02.2013 - 09:52

1 milyon dolarlık av

Düşmanlarından Hollywood filmi "Rambo" tarzı "intikam" almak amacıyla harekete geçen eski polis memuru Christopher Jordan Dorner'ı ele geçirmek için 4 gündür operasyonlar sürüyor.


3 kişiyi öldüren Dorner'ı durdurmak için ABD topraklarında ilk kez insansız hava araçları kullanılacak. Ayrıca Los Angeles kenti, eski polis memuru Dorner'ın başına 1 milyon dolar ödül koydu. Dorner'ın yakalanmasını sağlayan kişiye 1 milyon dolar ödül verilecek.

Eski polis memuru Dorner'ı yakalamak için 4 gündür operasyon düzenleyen Amerikan polisi, insansız hava araçları da kullanmaya başladı. Bir kişiyi yakalamak için ABD topraklarında ilk kez insansız hava aracı kullanılmayasıyla ilgili konuşan polis şefi Sergio Diaz, "Hedefi imha için her türlü aracı kullanıyoruz" şeklinde konuştu.

'ÇALILIKTA İĞNE ARIYORUZ'
Üst düzey bir polis yetkilisi de, Dorner'ı yakalamak için insansız hava araçlarında kullanılan termal kameraların tek umutları olduğunu belirterek, bu durumu çalılıklarda bir iğne aramaya benzetti.

'EN KÜÇÜK BİR HOŞGÖRÜ GÖSTERMEYECEĞİZ'
Amerikan Los Angeles Times gazetesine açıklama yapan Los Angeles Belediye Başkanı Antonio Villaraigosa da, "Toplumun huzurunu bozan hiç kimseye müsamaha göstermeyeceğiz. Bu teröriste karşı en küçük bir hoşgörümüz olmayacak" dedi.

400 EV DİDİK DİDİK EDİLDİ
Polis, eski bir keskin nişancı olan, yakın dövüş sanatlarını bilen ve yanında ağır silahları bulunan Dorner'ın Meksika'ya kaçmaya çalıştığını düşünüyor. Ancak bunda başarısız olunca soluğu karla kaplı dağlarda alma ihtimali ağırlık kazandı. Şimdiye kadar 400 evin didik didik arandığı kaydedildi.

Dorner'ın sahip olduğu kamyonet de Los Angeles'ın kuzeydoğusundaki Big Bear Gölü yakınlarında yakılmış halde bulundu.

ÖLÜM LİSTESİ
Eski Los Angeles Polis Departmanı (LAPD) memuru ve eski asker olan 33 yaşındaki Dorner, 2008'de işinden kovulmasına neden olan kişileri öldüreceğini açıklamıştı. Hedefindeki 13 kişinin ismini açıklayan Dorner, söz konusu kişilerin ailelerini de öldüreceğini ilan etmişti.

Dorner, önce 28 yaşındaki Monica Quan ile 27 yaşındaki nişanlısı Keith Lawrence’i öldürmüştü. Polis, Quan'ın babası Randal Quan'ın seri katil Dorner'ın davasına baktığını tespit etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...