13 yaşındaki çocuğa 'Facebook' sorgusu

Ortaokula giden bir çocuk kendi Facebook sayfasındaki gönderisindeki nedeniyle Gizli Servis tarafından okulda sorgulandı.

Haberler 18.05.2011 - 11:57

13 yaşındaki çocuğa 'Facebook' sorgusu

Usame bin Ladin'in öldürülmesinin ardından 7. sınıf öğrencisi Vito LaPinta Federal Büro'nun dikkatini çekecek bir statü güncellemesi yaptı: Usame öldü, Obama dikkatli olmalı çünkü intihar bombacıları olabilir.

Fox News'un haberine göre, bundan bir hafta sonra okul müdürünün odasına çağrılan çocuk "Gizli Servis'ten geliyorum" diyen takım elbiseli ve güneş gözlüklü bir adamla karşılaştı. LaPinta'ya Başkan'ı tehdit eden bir mesaj yolladığı için çağrıldığı söylendi.

Vito'nun annesi Timi Robertson, Cuma günü oğlunun okulundan bir telefon aldığını, karşısındaki güvenlik görevlisinin verdiği haberle şoka uğradığını söylerken okul yönetimi anneyi telefonu ciddiye almadığını düşündükleri için beklemediklerini iddia etti.

"Oğlum sınıfında güvenle oturuyor olması gerekirken benim bilgim ve onayım olmadan sorgulandı" diyen Robertson, bu konuda dava açacak kadar maddi durumunun iyi olmadığını ancak başlarına gelenden diğer insanların da haberdar olmasını istediğini ifade etti.

Sorgulama Vito'nun annesinin onayı olmadan gerçekleşti. Sorgulama Vito'nun annesinin onayı olmadan gerçekleşti.


Gizli Servis'in sorgusuna maruz kalan Vito ise Facebook'a yazdıkları konusunda artık çok daha dikkatli olduğunu anlattı.

Sayfa Yükleniyor...