22 yıl sonra gelen tutuklama

İsveç’in Hörby kentinde 22 yıl önce gerçekleştirilen banka soygununun ardından soyguncular tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden 6 yaşındaki Emil’in katil zanlısı olarak 57 yaşındaki bir işadamı tutuklandı.

Haberler - DHA 10.11.2015 - 12:57

22 yıl sonra gelen tutuklama

Hörby kentindeki soygun sonrası soyguncular 6 yaşındaki Emil ile babasının bulunduğu arabaya çarptıktan sonra yollarına devam etmiş, banka soygunundan haberi olmayan baba da soyguncuların arabasının plakasını alabilmek için peşlerine takılmıştı. 

Takip edildiklerini anlayan soyguncular bir müddet sonra araçlarını durdurarak baba oğulun bulunduğu aracı otomatik silahlarla taramış, açılan ateş sonucu 6 yaşındaki Emil hayatını kaybetmişti. 
 
Skane polisinin ‘küllenmiş dosyalar’ grubu şefi Börje Sjöholm tutuklanan zanlının soygun sonrası bir dönem şüpheliler arasında değerlendirildiğini ancak o zaman soygunla bağlantısının tespit edilemediğini söyledi. 
 
Daha önce kriminal davalarda 25 yıl olan zaman aşımı süresi İsveç eski başbakanı Olof Palme'nin öldürülmesini takip eden süreçte cinayet davaları için kaldırılmıştı. 

Sayfa Yükleniyor...