3,5 yaşındaki kızını uyumadığı için döverek hastanelik etti

KKTC'de bir turizm şirketinde şoför olarak çalışan Ertan A., uyumadığı ve ağladığı gerekçesiyle 3,5 yaşındaki kızını döverek hastanelik etti. Eşinin şikayeti üzerine gözaltına alınan Ertan A., 45 gün hapis cezasına çarptırıldı.

DHA 29.06.2019 - 17:45 | Son Güncelleme : 29.06.2019 - 17:52

3,5 yaşındaki kızını uyumadığı için döverek hastanelik etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) önceki gün gece yarısı sıralarında Gazimağusa ilçesine bağlı Akdoğan Köyü’nde Ertan A. (38), uyumadığı ve ağladığı gerekçesiyle kızı S.A.'yı tokatlamaya ve boğazını sıkmaya başladı. S.A.'nın sağ gözü, boynu ve yanağı morardı. Ertan A.'nın eşi, polise giderek şikayetçi oldu. S.A. hastaneye kaldırılırken, polis, Ertan A.'yı ''ciddi darp'' suçundan gözaltına aldı. 

''İSTEMEDEN OLDU, ÇOK ÇOK ÖZÜR DİLERİM''

Mahkemeye çıkarılan Ertan A., “İstemeden oldu, çok çok özür dilerim” dedi. Yargıç Umut İnan ise babaya tepki göstererek “İzahatınız kabul edilebilir değil. Bir baba, çocuğuna istemeden nasıl böyle bir şey yapar?” diye konuştu. Yargıç İnan, Ertan A.'nın 45 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verirken, küçük kız ise tedavisinin ardından Sosyal Hizmetler Dairesi’ne teslim edildi.

Sayfa Yükleniyor...