3 asker de 'Batman kurbanı'

Pentagon, Colorado eyaletindeki bir sinemada Batman filminin ilk gösterimi sırasında düzenlenen ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıda 3 askerin yaralandığını açıkladı.

21.07.2012 - 13:09

3 asker de 'Batman kurbanı'

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), biri Donanma'dan, ikisi Hava Kuvvetleri'nden 3 askerin saldırıda yaralandığını belirtti ve sinema salonunda olduğu belirlenen bir askerin ise kayıp olduğunu kaydetti.

Polis yetkilisi Raymond Kelly, James Holmes'un saçını kırmızıya boyattığını ve kendisini tanıtmak için Batman filmindeki kötü karakterin adı olan ''Joker''i kullandığını söyledi.

Saldırı düzenlendiği sırada sinema salonunda bulunan 23 yaşındaki Eric Hunter, film sırasında silah sesleri duyduklarını, dışarı çıkmak için kapıyı açtıklarında biri ağzından vurulmuş 2 genç kızla karşılaştıklarını söyledi.

Hunter, yüzüne gaz maskesi takmış ve kurşun geçirmez yelek girmiş saldırganı gördüklerinde kapıyı kapattıklarını, saldırganın 10 saniye boyunca kapıyı açmaya çalıştığını, daha sonra kaçmak üzere kapıyı bıraktığını sözlerine ekledi.

Saldırgan Holmes'ün Colorado Üniversitesi'nde nöro-bilimler doktorası yaptığı belirlendi.

ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Denver kentinin bir banliyösünde, yüzünde gaz maskesi bulunan bir kişinin sinema salonuna ne olduğu bilinmeyen bir gaz püskürttükten sonra seyircilerin üstüne ateş açması sonucu 12 kişi ölmüş, 59 kişi yaralanmıştı. Saldırganın kimliği daha sonra 24 yaşındaki James Holmes olarak açıklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...