Donald Trump 3 milyon göçmeni sınırdışı edecek

ABD Başkanı seçilen Trump, belgesiz olarak yaşayan 2-3 milyon göçmenin zaman kaybetmeden sınırdışı edileceğini açıkladı.

NTV Haber 13.11.2016 - 21:37 | Son Güncelleme : 14.11.2016 - 00:37

Donald Trump 3 milyon göçmeni sınırdışı edecek

ABD'de başkanlık seçimini kazanan Donald Trump, yasadışı olarak ülkede yaşayan 2 ile 3 milyon arasındaki göçmeni sınırdışı edecek.

Trump'ın CBS kanalının "60 Dakika" programına verdiği röportaj ABD'de gündem oldu.

Seçim kampanyası sırasında ülkeye Meksika sınırlarından yasa dışı giriş yapan göçmenleri geri göndereceğini her fırsatta dile getiren Trump, mülakatında da bu sözlerini tekrarladı.

Trump, sayılarını 2-3 milyon olarak açıkladığı suça karışmış kaçak göçmenleri bir an önce sınır dışı edeceğini söyledi. Trump, sınır dışı edilecek olan göçmenlerde önceliğin, "sabıka kaydı olanlar, uyuşturucu satıcıları, silahlı çete üyelerinin" olacacağını dile getirdi.

Seçim çalışmalarında Meksika ile ABD arasına duvar öreceğini açıklayan Trump’a bu projeyi gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği soruldu. Trump ise bu projenin devam ettiğini fakat sınırın tamamen duvardan oluşmayacağını bazı bölgelerin ise tel örgü ile kapatılacağını kaydetti.

Trump, "Bazı bölgeler için duvar daha uygun olur, ben bu işte çok iyiyim, adına da inşaat deniyor" ifadesini de kullandı.

TRUMP'IM İLK 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI

Sayfa Yükleniyor...