76 kişi ölmeyebilirdi!

Norveç'teki kanlı saldırıları düzenleyen Breivik'in, satın aldığı kimyasal ürünler nedeniyle polise bildirildiği ancak miktarın düşük olması nedeniyle takibe alınmadığı ortaya çıktı.

Anadolu Ajansı 25.07.2011 - 23:12

Norveç'te 76 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıları düzenleyen Anders Behring Breivik'in adının, Mart ayında yaptığı bir alışverişten dolayı güvenlik güçlerine bildirildiği ortaya çıktı.

Norveç Polis Güvenlik Ajansı Müdürü Janne Kristiansen, saldırganın Mart ayında Polonya'da kimyasal ürünler satan bir dükkandan 120 kuron (yaklaşık 15 avro) harcadığını söyledi.

Kristiansen, bu nedenle Breivik'in isminin kendilerine gönderilen 50-60 kişilik bir listede yer aldığını ancak miktarın düşük olması nedeniyle takibe alınmadığını anlattı.

''Kimyasal ürünler satan bu dükkan izleniyordu'' diyen ve birçok kişi hakkında birçok ihbar geldiğini belirten Kristiansen şöyle konuştu:

''İsimleri öylesine kayıtlarımıza alma hakkımız bulunmuyor ama bu kişiler hakkında bir şey söz konusu mu ya da elimizdeki başka istihbaratlarla bağlantıları var mı gibi araştırma yapılıyor. Bununla birlikte Behring Breivik hakkında kesinlikle bir şey yoktu. İnanılmaz biçimde kanunlara saygılı bir hayat sürmüş.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...