AB Komisyonu'ndan Türkiye açıklaması

AB Komisyonu başsözcü yardımcısı Mina Andreeva, AB yetkililerinin şu aşamada Türkiye'yi ziyaret etmesinin planlanmadığını söyledi.

Anadolu Ajansı 01.08.2016 - 17:06 | Son Güncelleme : 01.08.2016 - 17:08

AB Komisyonu'ndan Türkiye açıklaması

AB Komisyonu başsözcü yardımcısı Andreeva'ya günlük basın toplantısında AB yetkililerinin yakında Türkiye'yi ziyaret edip etmeyeceği soruldu.

Başsözcü yardımcısı Andreeva, "Türkiye'ye resmi ziyarete ilişkin şu aşamada duyurabileceğim bir şey yok. Fakat ziyaret imkanı, Türkiye ile olan sürekli irtibatımız çerçevesinde ayarlanabilir. Eğer planlanan bir şey olursa sizi ayrıca bilgilendiririz. Şunu hatırlatmak isterim ki, Türk yetkililerle günlük irtibat halinde olan Ankara'da bir delegasyonumuz var" cevabını verdi.

Ankara, AB'yi darbe girişimi sonrası Türkiye'yi ziyaret etmemekle eleştiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada, Batı'nın Türkiye'nin darbe girişimi sonrası FETÖ üyeleriyle ilgili attığı adımları eleştirmelerine tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Şu ana kadar ne Avrupa Birliği'nden ne Avrupa Konseyi'nden ne Batı'dan kalkıp da buraya taziye için gelen bir kişi yok ve utanmadan, sıkılmadan kalkıp bu tür şeyleri söyleme zilletinde bulunuyorlar" demişti.

Sayfa Yükleniyor...