ABD Başkanlık hesapları el değiştirmeye hazırlanıyor

ABD’de POTUS'un (President of the United States) yani ABD Başkanlık resmi hesaplarının kontrolü başkanlık devir teslim töreniyle birlikte, Donald Trump’tan alınarak seçilmiş başkan Joe Biden’a devredileceği açıklandı.

Haberler - ntv.com.tr 23.11.2020 - 12:41

ABD Başkanlık hesapları el değiştirmeye hazırlanıyor

3 Kasımdaki başkanlık seçimlerinden zaferle ayrılan Joe Biden, Başkanlığa bağlı sosyal medya hesaplarını da üzerine almaya hazırlanıyor.

’dan yapılan açıklamada, POTUS yani President of the United States, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı hesabının, başkanlık devir tesliminde, Trump’tan alınarak seçilmiş başkan Biden’a devredileceği duyuruldu.

Yapılan açıklamada, ", 20 Ocak 2021'de Beyaz Saray kurumsal Twitter hesaplarının geçişini desteklemek için aktif olarak hazırlanıyor. 2017'de başkanlık geçişi için yaptığımız gibi, bu süreç Ulusal arşivler ve kayıtlar ile yakın istişare içerisinde gerçekleştiriliyor" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Twitter'ın önümüzdeki günlerde Biden'in yetkilileri ve yeni yönetimin Twitter'ı nasıl kullanacağının ayrıntılarını tartışmak üzere Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile görüşeceği bildirildi.

TRUMP KENDİ HESABINI KULLANMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlığı boyunca Twitter’daki aktivitelerini POTUS hesabından çok kendi kişisel hesabı @realDonaldTrump’ı kullanarak gerçekleştirmişti.

Benzer bir devir teslim uygulaması Trump’ın başkanlığı Obama’dan devralınmasında da yaşanmış ve Obama’nın başkanlık döneminde attığı twitler POTUS44 hesabında arşivlenmişti.

Donald Trump’ın kendi kişisel Twitter hesabında 89 milyon takipçisi bulunurken ABD başkanlık hesabının Twitter’da 33 milyon takipçisi bulunuyor.

FACEBOOK DA DEVREDİLECEK

Başkanlık devredilirken Twitter’da olduğu gibi Başkanlı hesabı da devredilecek. Donald Trump’ın Twitter’da olduğı gibi Facebook’ta da kişisel hesabında Başkanlık hesabından daha çok takipçisi bulunuyor. Trump’ın Facebook hesabında 35 milyon takipçisi bulunurken Başkanlık hesabını 6,5 milyon kişi takip ediyor.

Sayfa Yükleniyor...