"ABD helikopterleri DAEŞ'li komutanları tahliye etti" iddiası

ABD Hava Kuvvetleri'nin, Suriye'nin Deyrizor kentinde bulunan terör örgütü DAEŞ'in bazı saha komutanlarını bölgeden tahliye ettiği iddia edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.09.2017 - 19:28

"ABD helikopterleri DAEŞ'li komutanları tahliye etti" iddiası
Arşiv

Rus haber ajansı RIA Novosti'nin, adı açıklanmayan askeri ve diplomatik bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterler, ağustos ayında Deyrizor kentindeki 20 civarındaki DAEŞ saha komutanını bölgeden tahliye etti.

Söz konusu terör örgütü DAEŞ'li komutanların ve bazı militanların, ABD tarafından "başka bölgelerde" kullanılmak için tahliye edildiği öne sürülen haberde, tahliye edilen DAEŞ'li komutanlardan 2'sinin Avrupa kökenli olduğu da belirtildi.

DAEŞ'li teröristlerin tahliyesinin Suriye'de ilk kez gerçekleşmediğinin vurgulandığı haberde, mayısta da Deyrizor'dan DAEŞ'li saha komutanlarının ve bazı Avrupalı paralı askerlerin de tahliye edildiği, haziran-temmuz aylarında ise Rakka'da benzer tahliye operasyonlarının yapıldığı ileri sürüldü.

Beşşar Esad rejimi tarafından salı günü yapılan açıklamada, Deyrizor'un merkezindeki terör örgütü DAEŞ kuşatmasının kırıldığı duyurulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...