ABD Konsolosluğu'na bombalı saldırı

Afganistan'ın Herat kentindeki ABD Konsolosluğu'na bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Taliban'ın üstlendiği saldırıda en az 3 kişi öldü, 15'ten fazla yaralı var.

13.09.2013 - 06:26

ABD Konsolosluğu'na bombalı saldırı

Afganistan'ın Herat şehrinde Taliban bugün sabaha karşı ABD Konsolosluğu’nu hedef aldı.

ABD Konsolosluğu'nun önünde bomba yüklü bir aracı havaya uçuran Taliban militanları, daha sonra silahlarıyla saldırıya geçti.

Afgan yetkililer, saldırıda ilk belirlemelere göre 3 kişinin öldüğünü ve 15'den fazla kişinin de yaralandığını belirtti.

Silahlı Taliban militanları ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. Afgan yetkililer, silahlı saldırganların ABD Konsolosluğu'na kısa süreli girmeyi başardığını açıkladı.

Herat polis yetkilisi Rahmatullah Safey, konsolosluk çalışanı 2 kişinin öldüğünü, 15'ten fazla kişinin de yaralandığını söyledi.

TALİBAN ÜSTLENDİ
İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye açıklama yapan bir Taliban yetkilisi, bir intihar bombacısının bugün sabaha karşı ABD Konsolosluğu yakınında bir patlama gerçekleştirdiğini söyledi.

Taliban militanlarının da aynı anda konsolosluğa saldırdığını belirten Taliban yetkilisi, saldırıda birçok Afgan güvenlik görevlisinin öldürüldüğünü açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...