ABD polisinden 6 yaşındaki kıza kelepçe

ABD'de polis sinir krizi geçiren 6 yaşındaki kız çocuğunu kelepçeleyerek nezarete attı. Kızlarını almak için karakola giden aile 'kızlarını bir hücrede tek başına bulduklarını' söyledi.

ABD polisinden 6 yaşındaki kıza kelepçe

ABD'nin Georgia eyaletinde ilginç bir olay yaşandı.

Polis okulda öfke krizi geçiren anaokulu öğrencisi 6 yaşındaki kızı, elleri arkadan kelepçeleyerek nezarete attı.

Polis şefi uygulamayı savunurken, kent yönetimine başvuruda bulunan çocuğun ailesi küçük yaştaki diğer çocukların da aynı kötü muameleye maruz kalmaması için söz konusu uygulamanın değiştirilmesini talep etti.

WMAZ-TV adlı televizyon kanalı, Creekside İlkokulu'nda öfke krizi geçiren Salecia Johnson adlı 6 yaşındaki anaokulu öğrencisi hakkında, duvardaki eşyaları devirdiği ve mobilyaları attığı gerekçesiyle suçlamada bulunulduğunu duyurdu.

'OKUL MÜDÜRÜNÜ YARALADI'
Okul polisince hazırlanan raporda Johnson'ın bir rafı devirerek okul müdürünün yaralanmasına neden olduğu kaydedildi. Raporda çocuğun kendisini okul müdürünün odasında sakinleştirmeye çalışan polise direnmesi üzerine kelepçelenerek basit saldırıda bulunmak ve mülke zarar vermek suçlarından mahkemeye sevk edildiği bildirildi.

'KURALLAR GEREĞİ YAPTIK'
VMAZ-TV'ye konuşan Milledgevile Polis Şefi Dray Swicord, bazı belli durumlarda insanların kaç yaşında olduğuna bakılmaksızın kelepçelenmesinin kendi yönetim politikaları olduğunu belirterek uygulamayı savundu. Swicord, ''Politikamız gözaltına alınarak devriye aracıyla polis karakoluna getirilenlerin ellerinin arkadan kelepçeleneceği yönündedir. Bu kuralda yaşa bağlı olarak bir ayrım söz konusu değildir'' dedi.

'HÜCREDE TEK BAŞINA BULDUK'
Anaokulu öğrencisini nezaretten almak için çocuğun annesiyle karakola giden, teyzesi Candace Ruff yaptığı açıklamada karakolda çocuğu hücresinde tek başına bulduklarını söyledi.

Johnson'ın kelepçelerinin çok sıkı olmasından ve bileklerini çok acıtmasından şikayet ettiğini anlatan Ruff, ''Onu almaya gittiğimizde çok sarsılmıştı. Bunun başka bir çocuğa daha olmasını istemeyiz çünkü korkunç bir durum. Çok sarsıcı'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...