ABD teknoloji liderlerinden Trump'a mektup

ABD'li teknoloji şirketlerinde çalışan bir grup lider, yayınladıkları açık mektupta, Cumhuriyetçilerin muhtemel başkan adayı iş adamı Donald Trump'ın politikalarını eleştirdiklerini duyurdu.

Anadolu Ajansı 15.07.2016 - 02:37

ABD teknoloji liderlerinden Trump'a mektup

Aralarında Yelp İcra Kurulu Başkanı (CEO) Jeremy Stoppelman, Tumblr CEO'su David Karp, Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, Facebook'un kurucularından Dustin Moskovitz ve Twitter'ın kurucularından Ev Williams'ın bulunduğu 145 lider, internette yayınladıkları mektupta, Trump'ın göçmenlikle ilgili politikalarını eleştirdiklerini belirtti.

Kendilerini teknoloji endüstrisinde çalışan girişimci, mühendis, yatırımcı, araştırmacı ve iş liderleri olarak tanımlayan grup, "Biz, yeni fırsatları ve yaratıcılığı teşvik eden kapsayıcı bir ülkeye inanıyoruz. Donald Trump ise inanmıyor." ifadesini kullandı.

Göçmenlik sayesinde ABD teknoloji sektörünün dünyadaki en parlak zihinleri kendi bünyesine çektiğine işaret eden liderler, Trump'ın vizyonunun insanların serbestçe dolaşabilmesine karşı olduğunu iddia etti.

Liderler, Trump'ın etnik ve ırkçı kalıpları telaffuz ettiğini ve göçmenliğe düşmanca yaklaştığını savunarak, "Trump, inovasyon için bir felaket olur." değerlendirmesinde bulundu.

Donald Trump'ın söylemlerinin piyasaları bozucu, ihracatı kısıtlayıcı ve istihdamı yavaşlatıcı risklerinin olduğunu öne süren teknoloji liderleri, göçmenlere karşı daha açık politikalara sahip bir başkan istediklerini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...