ABD'de 12 yaşındaki çocuk hem lise hem de üniversiteden mezun olacak

ABD'de karantina sürecinde eğitim hayatını erken bitirmeye karar veren 12 yaşındaki Mike Wimmer, 1 yılda 2 yıllık lise ve 2 yıllık ön lisans diplomasını almaya hak kazandı.

Haberler - DHA 28.04.2021 - 13:38

ABD'de 12 yaşındaki çocuk hem lise hem de üniversiteden mezun olacak

ABD'nin Kuzey Karolina eyaletinde yaşayan 12 yaşındaki Mike Wimmer bir yıllık karantina sürecinde hem liseden hem de üniversiteden mezun olmak için gün sayıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde corona virüs salgını sürecinde dünya eve kapanırken,12 yaşındaki Mike Wimmer'in azmi görenleri şaşırttı. Kuzey Karolina eyaletinde yaşayan Wimmer pandemi nedeniyle 1 yıllık karantina sürecini iyi değerlendirerek, eğitim basamaklarını hızla tırmandı.

NOT ORTALAMASI 4.0

Karantina sürecinde eğitim hayatını erken bitirmeye karar veren Wimmer, bu süreçte daha fazla ders alarak, 1 yılda; 2 yıllık lise ve 2 yıllık ön lisans diplomasını almaya hak kazandı. Mike Wimmer'ın 21 Mayıs’ta Rowan-Cabarrus Community College’dan, 28 Mayıs’ta ise bölüm birincisi olarak Concord Akademi Lisesi'nden mezun olacak. Wimmer, Rowan-Cabarrus Community College'daki not ortalamasının 4.0, lise not ortalamasının ise 5.45 olduğunu ifade etti.

YAPAY ZEKA THE GUARDİAN GAZETESİ İÇİN MAKALE YAZDI: İNSANLIĞI YOK ETME NİYETİM YOK

Sayfa Yükleniyor...