NTV

ABD'de 58 kişiyi öldüren Paddock saldırıyı nasıl planladı?

NTV Haber

Dünya

ABD'yi kana bulayan katliamla ilgili soruşturma sürüyor. Saldırgana ait ele geçirilen silahların sayısı 47'ye yükseldi. 58 kişiyi öldüren Stephen Paddock'un kaldığı otelde üç noktaya kameraya yerleştirdiği de ortaya çıktı.

İlişkili Haberler

ABD tarihinin en kanlı silahlı katliamına imza atan Stephen Paddock'un bu saldırıyı neden gerçekleştirdiği sırrını koruyor. Paddock'un saldırıyı nasıl planladığına dair ayrıntılar ise netleşiyor.

Polis, Stephen Paddock'un Las Vegas'ı kana bulayan saldırı planı üzerinde uzun zamandır çalıştığını gösteren bazı bulgulara ulaştı.

Buna göre saldırgan hem tuttuğu otel odasının içine hem de 32'nci katın koridoruna kamera yerleştirdi.
Kameralardan biri odanın anahtar deliğindeydi, ikisi de koridorda bulunuyordu.

Söz konusu kameralar sayesinde güvenlik güçlerini an be an izleyen Stephen Paddock saldırı sırasında hep polisten bir adım öndeydi.

Soruşturma, Paddock'un saldırıyı gerçekleştirme nedenlerine de odaklanıyor. Katliamı gerçekleştirdiği otel odasından bazı fotoğraflar basına sızdı. O fotoğraflar arasında dikkat çeken bir ayrıntı var.

Masanın üzerinde bırakılmış notta ne yazdığı bilinmiyor ancak Paddock'un katliamı neden yaptığına dair önemli bir ipucu olabileceği belirtiliyor.

Soruşturma kapsamında gözlerin çevrildiği isim ise, Paddock'un kız arkadaşı Marilou Danley. Paddock'un kız arkadaşı olan 62 yaşındaki kadın saldırı sırasında Filipinler'de bulunuyordu. Saldırının ardından ABD'ye dönen Danley'i Las Angeles Havalimanı'nda FBI ajanları karşıladı. Danley'nin sorgusu sürüyor.

Polis, özellikle de saldırganın mali geçmişini mercek altına aldı. İngiliz Independent gazetesine göre Paddock saldırıdan günler önce Filipinler'deki bir hesaba 100 bin dolar para gönderdi. Kız arkadaşı Danley'e sorulacak sorular arasında bu da bulunuyor.

ABD'li yetkililer saldırganın evinde ve otel odasında ele geçirilen silah sayısının 47 olduğunu duyurdu. Bu silahlardan 12'si tahribat yapılarak tam otomatik silaha dönüştürülmüş. Saldırıda hangi silahların kullanıldığı da belirlenmeye çalışılıyor.

ETİKETLER