İlişkili Haberler

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde hızla giden araç yayalara çarptı, 1 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, Times Meydanı'nda bir aracın kaldırıma çıkması sonucu 1 kişinin öldüğü, 22 kişinin yaralandığı olayın terör saldırısı olduğuna dair bir iz bulunmadığını açıkladı. 

Kaza sonrası araçtan çıkarılan sürücü gözaltına alındı. 

Görgü tanıkları şoförün aracını kasıtlı olarak yayaların üzerine sürdüğünü belirtti.

Gözaltına alınan 26 yaşındaki sürücünün daha önce alkollü ya da uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanmaktan sabıkalı olduğu belirtildi. 

ABD Başkanı Donald Trump, olayla ilgili bilgilendirildi.

Polis bölgeyi kordon altına aldı, araştırma sürüyor. Times Meydanı'na çıkan bütün yollardaki trafik durduruldu.

BELEDİYE BAŞKANI BLASIO'DAN AÇIKLAMA

De Blasio, düzenlediği basın toplantısında, "Bunun terör eylemi olduğuna dair hiçbir gösterge yok." dedi. 

Yaralanların tedavi altına alındığını, 4 kişinin durumunun kritik olduğunu belirten De Blasio, 26 yaşındaki ABD vatandaşı sürücünün gözaltına alındığını söyledi. 

New York Polis Teşkilatı ise sürücü Richard Rojas'ın 2008 ve 2015 yıllarında alkollü araç kullanmaktan sabıkalı olduğunu bildirdi. 

45. Sokak ile Broadway'in köşesinde meydana gelen olaya şahit olan AA muhabiri aracın hızla kaldırımdaki demirlere çarptıktan sonra sürücünün demirler üzerinde asılı kaldığını, alev alan araca itfaiye ekiplerinin müdahale ettiğini bildirmişti.

26 yaşındaki Richard Rojas isimli sürücünün, eski bir ordu mensubu olduğu ve daha önce alkollü araç kullanmaktan sabıkası olduğu açıklandı.
26 yaşındaki Richard Rojas isimli sürücünün, eski bir ordu mensubu olduğu ve daha önce alkollü araç kullanmaktan sabıkası olduğu açıklandı.