ABD’de çift başlı yılan bulundu

ABD’nin Florida eyaletinde doğada oldukça nadir rastlanan çift başlık bir yılan bulundu.  Söz konusu yılan bölgede telaş yaratırken, uzmanlar hayvanın zehirsiz bir türe ait olduğunu ve endişelenecek bir durum olmadığını açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 23.10.2020 - 17:36

ABD’de çift başlı yılan bulundu

’nin Florida eyaletinde yaşayan bir aile evlerinin bahçesinde çift başlı bir yılan buldu. Telaşa kapılan aile yetkililere haber verdi. Olayın basına yansıması ise bölgede telaş yarattı. 

Hayvanı teslim alan  Florida Balık ve Vahşi Hayatı Araştırma Enstitüsü çift başlı yılanların oldukça nadir görüldüğünü belirtti. Bununla birlikte hayvanın yarışçı siyah sırtlılar türüne ait olduğunu açıkladı.

TEK TUMURTA İKİZLERİNİN EMBRİYO GELİŞİMİ SIRASINDA AYRILAMAMASI SONUCU ÇİFT BAŞLI DOĞDU

Enstitütü, iki tek yumurta ikizinin embriyo gelişimi sırasında ayrılamaması sonucunda hayvanın çift başlı doğduğunu ve korkulacak bir durum olmadığını belirtti.

FARKLI KARARLAR ALAN İKİ BEYNİ VAR

Kurumun Facebook sayfasından yapılan açıklamada, "Yılanın iki farklı beyni, yırtıcı hayvanlardan kaçma ve beslenme konusunda farklı kararlar aldığı için, onun vahşi doğada hayatta kalma olasılığı düşük. Bu da çift başlı yılanın görülme sıklığını oldukça düşük bir hale getiriyor” denildi.

Bununla birlikte, siyah sırtlıların Florida’da yüksek bir popülasyona sahip olduğu ve zehirsiz oldukları için tehlike yaratmadığı aktarıldı.

YILAN KORKUSU YÜZÜNDEN TOPRAK DAMLI EVİNİ YIKTI

Sayfa Yükleniyor...