NTV

ABD'de Ohio Üniversitesi’nde silahlı saldırı

NTV Haber,Anadolu Ajansı

Dünya

ABD’nin Columbus kentinde bir üniversitede silahlı saldırı nedeniyle11 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırganın üniversitedeki bir öğrenci olduğu ortaya çıktı.

ABD'nin Columbus kentinde bulunan Ohio Devlet Üniversitesi'nde yangın alarmı verilmesinden sonra öğrencilerin üzerine ateş açıldığı kaydedildi.

Fen ve mühendislik malzemelerinin bulunduğu Watts Hall kısmında silah seslerinin duyulması üzerine okul yönetimi kampüste bulunanlara kendilerine sığınacakları yer bulmaları yönünde sesli anons yayınladı.

Üniversite, sosyal medya üzerinden de öğrenci ve yöneticilere uyarıda bulundu. Resmi Twitter hesabı üzerinden kampüste eli silahlı bir saldırganın bulunduğunu bildiren üniversite, “kaç, saklan ve karşı koy” şeklinde paylaşımda bulundu. Üniversite bir sonraki paylaşımında ise kampüstekilerin, polisin direktiflerine uymaları çağrısı yaptı.

Olay yerinde bulunan Columbus itfaiye birimi yetkilileri, saldırıda 11 kişinin yaralandığını açıkladı.

Olay yerine çok sayıda güvenlik ekibi sevk edilirken, saldırgan etkisiz hale getirildi. Saldırganın üniversitede öğrenim gören 18 yaşındaki Somali doğumlu bir öğrenci olduğu ortaya çıktı.

Columbus kampüsünde sadece 60 bin öğrencisi bulunan Ohio Devlet Üniversitesi, ABD’nin en büyük üniversiteleri arasında yer alıyor.

ETİKETLER