ABD'de polis merkezine bombalı ve silahlı saldırı

ABD'nin Texas eyaletine bağlı Dallas kentinde polis merkezine bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi.

Anadolu Ajansı - DHA 14.06.2015 - 00:00

ABD'de polis merkezine bombalı ve silahlı saldırı

Saldırganın polis merkezi önüne bıraktığı, dokununca patlamaya ayarlı boru tipi bomba düzenekli paket, bomba imha robotunun pakete dokunmasıyla patladı.

Bombayı bıraktıktan sonra polis merkezini otomatik silahla tarayan saldırgan daha sonra kullandığı siyah minibüs ile olay yerinden kaçtı. Olay sırasında şans eseri kimsenin yaralanmadığı belirtildi. 

Saldırıyla ilgili açıklamada bulunan Dallas Emniyet Müdürü David Brown, SWAT timlerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilen şüphelinin polis memurlarını öldürme planı yaptığına inandıklarını ifade etti. 

Emniyet Müdürü Brown, şüphelinin kendilerine "çocuğunu aldığımızı, kendisini terörist olmakla suçladığımızı" belirterek, kendilerini havaya uçuracağı tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

Dallas Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Max Geron da Twitter sayfasından yaptığı açıklamada şüphelinin emniyet müdürlüğüne saldırdıktan sonra aracında ölü olarak bulunduğunu bildirdi. Geron, saldırganın 33 yaşındaki beyaz bir Amerikalı olan James Boulware olduğu belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...