ABD'de 14 kişinin öldüğü saldırının zanlıları belli oldu

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde sosyal hizmetler kurumuna düzenlenen silahlı saldırıda 14 kişi öldü, 17 kişi yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen iki zanlı polis girdiği çatışmada öldürüldü. Zanlıların Müslüman kimliğine dikkat çekiliyor.

ntv.com.tr 03.12.2015 - 11:21 | Son Güncelleme : 03.12.2015 - 12:07

ABD'de 14 kişinin öldüğü saldırının zanlıları belli oldu

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki San Bernardino kasabasında engellilerin hizmet aldığı bir sosyal hizmetler kurumuna düzenlenen silahlı saldırıda 14 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi de yaralandı.

Saldırının ardından uzun namlulu silah taşıdığı iddia edilen biri kadın iki kişi polisle girdikleri çatışmada öldürüldü. Bir ABD polisinin yaralandığı çatışmada öldürülen iki saldırganın kimliğiyle ilgili ilginç detaylar ortaya atıldı.

Zanlılardan 28 yaşındaki Said Rizvan Faruk'un bu yıl başlarında Suudi Arabistan'a gittiği ve bir kadınla evlendikten sonra ABD'ye döndüğü ardından bir çocuklarının dünyaya geldiği ileri sürüldü. Polis çatışmasında öldürülen 27 yaşındaki Taşfeen Malik hakkında ise henüz açıklama yapılmadı.

Said Rizvan Faruk'un kayınbiraderi Farhan Khan, saldırı sonrası Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi'nin Anaheim'daki merkezinde açıklama yaptı. Khan, öldürülen Said Rizvan Faruk'un bir saldırı olayına karışması nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyledi.

Zanlı Said Rizvan Faruk'un babası olduğunu iddia eden bir kişi ise Amerikan New York Daily News gazetesine yaptığı açıklamada, oğlunun bir restoranda sağlık teknisyeni olarak görev yaptığını söyledi. Oğlunun evli ve bir çocuğu bulunduğunu iddia eden baba, "Oğlum inançlı bir Müslüman, yaşamını iş ve ibadetle geçiyordu" dedi.

ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Bernardino kasabasında engellilere hizmet veren sosyal hizmetler birimini basan silahlı saldırganlar 14 kişinin ölümüne, 17 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...